Şişkinliği anında yok eden yoğurt tarifi


Gaz giderici bitkileri kullanarak gaz probleminizden kurtulmak mümkün. Nasıl mı? İşte cevabı…

 

Gazlar, insanların sindirim sistemlerinde meydana gelir. Sindirim kanalında oluşan gaz sebebiyle çıkan sesler, bazen insanları utandırıcı ve rahatsız edici biçimlere sokabilir. Bunlardan kurtulmanız için bazı faktörlere dikkat etmeniz gerekiyor. Aşırı yutulan havadan ve yediğiniz yiyeceklerden içeceklerden meydana gelen durumlar olabilir. 

 

Her insanda görülebilecek olan mide gazı rahatsızlığı, sindirim sistemi ile on iki parmak bağırsağına kadar olan boşlukta sıkışma yaratan gazlardır.

Gaz, her insanoğlunun yaşamış olduğu bir şey olmasına karşın bazı insanoğlu için diğerlerine nazaran daha oldukça mesele çıkartır. Aşırı gaz kimi zaman rahatsız edici olmaya başlayabilir yada ağrılı bile olabilir.

 

Yine de beslenmenizde yapacağınız bazı kolay değişimler gaz oluşmasını önleyebilir ve hem de sindiriminize destek olabilir. Reçete gerekmeksizin uygulayabileceğiniz gaz yok etme yöntemlerine ek olarak mutfaklarda yaygın olarak bulunan bazı malzemeler, gazı naturel yollarla iki kat fazladan gidermenize destek olabilir.

 

İlk yapılması gerekenlerden biri sindirime destek gıdaların tüketimidir. Bu sayede gazın vücuttan hızlıca atılmasında destek olmuş olursunuz. Çok yağlı, şekerli gıdaları tüketmemeye itina göstermekte ise yarar var.

 

Şimdi gelelim gaz giderici yoğurt tarifine. Dr. Fevzi Özgönül bu karışımın, bilhassa gaz icra eden yiyecekler yenildikten sonrasında tüketilmesini öneriyor. İşte o tarif:

 

GAZ GİDERİCİ YOĞURT TARİFİ

Malzemeler:

 

-1 çay kaşığı rezene tohumu

 

– 1 çay kaşığı dereotu tohumu

 

-1 çay kaşığı Frenk kimyonu

 

-1 çay kaşığı anason ve yoğurt

 

 Yapılışı: Kasenin içine belirtildiği oranda malzemeleri koyup karıştırın ve yiyecek sonrasında tüketin.

İsteyenler yoğurt yerine su ile de karışım yapabilir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir