Stres yapmak saçları döküyor – esenlik Haberleri


Androgenetik saç dökülmesi özetlemek gerekirse genetik yatkınlığı olan kişilerde androjenlere bağlı gelişen saç dökülmesidir. adamların averaj olarak %50’inde, hanımların ise %30’unda görülür. Bu sualni yaşayan kişiler zfakatn zfakatn saç dökülmesinin hızlanmış olduğunı dile getirse de bir oldukça zaman telojen saç dökülmelerinin aksine kurnazca bir dökülme olarak bilinir. Bazcaen kişiler saç dökülmesinden ziyade saçının inceldiğini daha oldukça fark gözgüretleyebilir.

Temel olarak saçın tepe kısmınde saçların inceldiği görülür ve saçın arka kısmına nazaran bir seyrelme görülür. bilhassa hanımlarda başlangıç dörutubetlerinde tanı koymak zor olsa gerek ve başka saç dökülmesi ile giden tablolarla kvakaca karışabilir. Tedavinin yıller süreceği bilinmelidir.

Strese Bağlı Saç Dökülmesi

gerilim, kolesterol, tiroit benzer halde özgütalıklarda kullanılan ilaçlar, doğum denetim hapları, pyarağıyatride uzmanının reçetesine yazcamış olduğu ilaçlar, A vitamini ve bunun benzeri bazcaı ilaçlar saç dökülmesine niçin olabilmektedir. Saç dökülmesinin kendisi de stres durumunu daha da artırabilmekte ve bir kısır döngüye niçin olabilir. Araştırmalara nazaran 1,5 – 2 aydan uzun ilaçm eden saç dökülmesi örutubetsenmelidir.

Yanlış beslenme alışkanlıkları

Besinsel sebeplere bağlı olarak saç dökülmeleri de oldukça sık rastlanan bir niçindir. Bunun neticesinde saç canlı bir organdır ve onun da beslenmesi kanlanması gerekir. Beslenme düzeyi olmayan ve yeterince esenliklı beslenmemek, gün içinde uzun ilaçm eden aç kalma, karbonhidrat içinde ne olduğu yüksek besinler tüketmek, netice olarak saçı etkileyip dökebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir