Tatilde aldığım kilolardan iyi mi kurtulurum?


ilk olarak mütevazıce tartıda eksi görmek adına kendinizi aç bırakmayın, öğün yerine sıvı ve kalorisiz detokslar yapmayın. Bu evet size tartıda eksi olarak görünür mütevazıce içeriğe bakmış olduğumızda maalesef kas ve su yitirmiş oluruz. şundan dolayı metabolcaizmamız çabalfakatk ve yağ yakımını desteklemek adına kafi kalori ve besin ögelerini kafi ve dengeli şekilde almalıdır.

sağlıklı bir tabak oluşturmak her zfakatn hedefiniz olsun. özetlemek gerekirse tabağlarınızda bir protein grubu (et, tavuk, balık benzer halde) yanında bolca oranda salata ve topyekünks karbonhidrat so şekildediğimiz tam tahıllar ve yoğurdunuz olsun. Hafta içinde dengeli şekilde ana yemeği seçmeye dikkat edin. Haftanın 2-3 günü sebze, 2-3 günü et, tavuk, balık geriye kalan günlerde de kurubaklagil tüketmeye çalışın.

Bel çevresi yağlanmayı azcaaltmada destek yoğurt, avokado, bitter çikolata ve kabak çekirdeği benzer halde yiyecekleri porsiyon kontolüyle beslenmenize ilave edin.

Tatilde tuz tüketimine dikkat edemediysek ve vücudunuzda şişlik hissediyorsanız beslenmenize ödem atıcı yiyecekler ilave edin. Ananas, elma, maydanoz, zencefil ve limon benzer halde. bu tarz şeyleri suyunuza ilave ederek ya da ara öğünlerde süt ve yoğurdunuza ilave ederek smoothie şeklinde tüketebilkalıtsalniz.

bolca su tüketmeyi savsaklamakyin. İyi çalışan bir metabolcaizma aslına bakarsak iyi su içmekten geçiyor. Gün içinde minimum kilogram başına 30 ml su içmeliyiz. kafi su içmek hem ödem oluşumunu engeller hem de metabolcaizmamızı hızlçağrıştırır.

Egzersiz yapmayı dikkatsizlik etmeyin. Egzersiz ve beslenme birbirini tfakatmlar. Dvakasısıyla beslenmenizin yanında bir egzersiz rutini de oluşturursak almış olduğumız kiloları verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir