Abdullah Avcı: Sahadan başımız dik çıktık


UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turu rövanşında Roma’ya deplasmanda 3-0 yenilen Trabzonspor’un teknik direktörü Avcı, maçın peşinden düzenlenen basın toplantısında, şunları kaydetti:

“İlk 20 dakika oyun kontrolü, organizasyonu, topa haiz olma, oyun hakimiyeti tamamen bizim elimizdeydi. Rakip şu şekilde bir rakip: Tamamen 2. bölgede sabırla bekleyen, merkezi kapatan, fizik kalitesi yüksek ve kenara da oldukça şiddetli baskı icra eden bir ekip. Özellikle bu şekilde geçiş takımına karşı enine oynamamız gerekiyor. Aslında iki maçta, rakibin geçişinden üç gol yedik. İlk 20 dakika rakibin geçişinden yediğimiz gol, sonrasında oyun devreye kadar dengeli şekilde gitti.”

İkinci yarının başlangıcında gene iyi oynadıklarını belirten Avcı, “İkinci yarının başlangıcı gene ilk 20 dakikası oyun da pozisyon zenginliği de bizdeydi. Rakibin kalecisi o anda devreye girdi. O anda 1-1’e gelse oyun o anlamda birazcık daha bizim lehimize dönerek, daha dengeli olabilecekti. O 20 dakikanın sonunda gene geçişten yediğimiz gol. Sonrasında zihinsel bitkinlik, oyundan kopma ve bilhassa de 5 değişikliğin 4’ünün sakatlık sebebiyle olması bizi üzdü.” ifadelerini kullandı.

Avcı, maçta sakatlanan oyuncuların durumuyla ilgili olarak esenlik ekibinden derhal derhal bir informasyon almadığını yalnız üç gün sonrasında gene lig maçına çıkacaklarını bu yüzden bayağı fazla toparlanma zamanları olmadığını söylemiş oldu.

Teknik direktör Avcı, şu şekilde konuştu:

“Bugün baktığımızda seviyesi yüksek, zamanı kültürü başarılarla dolu bir Roma, kalecilerini de kutlama etmek lazım ve başlarında da Şampiyonlar Ligi’nde, Avrupa Ligi’nde çalmış olduğu her ligde kupa almış bir teknik direktör. Böyle bir takıma karşı oynadık. Belki skor olarak yenildik fakat oyun olarak yenilmedik, başımız dik çıktık. Oyun içindeki detaylarla kazanırsın ya da kaybedersin. Bugün itibarıyla bakmış olduğunuzda detaylarla kaybettik. Onun için rakibimizi kutlama ediyorum.”

Roma Teknik Direktörü Jose Mourinho da maçın peşinden düzenlemiş olduğu basın toplantısında, Roma ve Trabzonspor benzer halde iki köklü, güçlü ve kaliteli takımın, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nin derhal derhal play-off turunda karşılaşmasının üzerine düşünülmesi icap ettiğini belirterek, “Bugünkü maç komik.” ifadelerini kullandı.
 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir