Abdullah Avcı: Şampiyon olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız


YABANCI KURALI SÖZLERİ: REKABETİ SAĞLAYACAK ÜRETİMDİR

– Çok tartışılan yabancı kuralı ile ilgili neler söylersiniz?
Bu tür kurallar, kanunlar, yerli oyuncuyu geliştirmez, tıkar. Bununla ilgili emekler da yaptım. 6 artı 2’ler 5 artı 3’ler gördük. Bunların hiçbiri gelişime katkı sağlayamaz. Rekabeti sağlayacak üretimdir. Bunu yapmadığın sürece olmaz. Kendi alt liglerine eğitim amaçlı uygulama ve denetleme yapacaksın. Liglerin organizasyonunu doğru yapacaksın. Bunlar olmadığı sürece biz bunu konuşmaya devam edeceğiz ve bu bizlere zarar verecek. Yaş, bir olasılık değişik oyuncular kullanmak zorunda kalacağız. Yaş averajı bir olasılık yüksek oyuncu almak durumunda kalacağız. Belki bir yıl sonrasında bu kaide tekrardan değişecek. Onun için yapılması ihtiyaç duyulan eğitim, yatırım, denetleme, uygulama, rekabet ortamında alt liglerin organizasyonu.

– Trabzonspor altyapısı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Öncelikle yeni meydana getirilen Özkan Sümer Akademimizin içini iyi bir halde dizayn etmeye daha verimli hale getirmeye çalışıyoruz. Teknolojinin bilimin, ölçümlerin, departmanların profesyonelce olduğu bir akademi yapmış olup bu topraklardan gelen verimi artırmaya çalışıyoruz. Hızla yoğun bir halde çalışıyoruz. Onlar gidip geliyor biz gidiyoruz, yöneticilerimiz süratli emekler yapıyor. Sezon süresince tüm materyallerden yararlanan altyapımızı oluşturacağımızı düşünüyoruz.

“SEVİYOR MU, DÖVÜYOR MU BELLİ DEĞİLDİ”

– Trabzon’da bu güne kadar yaşadığınız en şaşırtıcı ve hayret verici diyalogu anlatır mısınız?
Trabzon’a yeni gelmiştim ve tesislere gitmem gerekiyordu. Aracımla ışıklarda durmuştum. Yanımdan büyük bir damperli kamyon geçip azca ileride durdu. Geri vitese takıp geri geldi. Camdan aşağıya doğru sert bir ifadeyle bakıp, “Hocam! Seni Seviyoruz, merak etme! Arkandayız” dedi. Ama o şekilde bir seçimi vardı ki seviyor mu dövüyor mu belli değildi. Bu anı unutmam. Hep anlatırım. Teşekkür ettim kendisine.

– Futbolda en zor mevkii hangisidir ve niçin?
Takım oyununa baktığım için her mevki önemlidir. Ancak beklentinin en yüksek olduğu oyuncular forvet ve kalecilerdir. Atan ve tutan özetlemek gerekirse. Daha oldukça mesuliyet, övgü ve eleştiri alırlar.

– Size nazaran Rize ile Trabzon içinde belirgin bir fark var mı?
Burası daha büyük bir kent. Tarihi oldukça derin. Liman kenti. Medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Şehzadeler şehri. Bunu haricinde ikisinin de oldukça güzel ve birbirine yakın özellikleri var. Doğasının yanı sıra insanının da samimiyeti ile duygularını altta ve üstte yaşaması birbirine benziyor.

– Trabzonspor toplumunun tüm dinamikleriyle tam destek verdiği bir teknik adamsınız. Bu büyük destek size ne hissettiriyor?
Trabzon’da kısa zamanda bunu sağlamak oldukça kolay değil. Buraya gelirken oldukça büyük bir kulübe geldiğimi biliyordum. İçine girince oldukça daha büyük bulunduğunu net bir halde gördüm ve anladım. Sorumlulukları olan birisiyim. Sorumluluklarım daha da arttı. Bu duyguyu pozitif olarak onlarla birlikte yaşamak isterim.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir