Ahmet Nur Çebi’den kura çekimi yorumu


Haliç Kongre Merkezi’nde meydana gelen UEFA Şampiyonlar Ligi 2021-22 sezonu grup kurasında Beşiktaş’ın Sporting Lizbon, Borussia Dortmund ve Ajax ile eşleştiği C Grubu’nu değerlendiren Ahmet Nur Çebi, “Kulüplerin hepsi kıymetli, mühim kulüpler. Avrupa’da kıymetli ve güçleri belli kulüpler. Bunlarla savaşım edeceğiz. Gruplar içinde azca iyi olanıyla eşleştik. Bir yola çıktık. Bu bizim için ulusal bir dava. Ülkemizin hakikaten puanlara ihtiyacı var. Mücadelemize oradan bakacağız. Beşiktaş’ın başarıya ulaşmış olmasını, ülke puanına vereceği katkının önümüzdeki senelere hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Avrupa kupalarındaki tüm Türk takımlarına başarı dileyen Çebi, “Fenerbahçe rakibini eledi, ülkemiz adına sevindirici. Bundan sonrasında tüm rakip kulüplerimizin başkanlarını Şampiyonlar Ligi maçlarına çağrı ediyorum. İnşallah birlikte seyreder, bu yolda birlikte yürürüz. Aramızdaki rekabet ayrı. Burada ülkemiz için çalışmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

Çebi, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde savaşım edecek kulüplerin başkanlarına forma armağan etmesi hakkında ise “Herhalde oldukça sevinmişlerdir. Beşiktaş formasını almak her insana nasip olmaz.” yorumunu yapmış oldu.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ da coşku verici bir organizasyon ve açılış bulunduğunu belirterek “Kuranın İstanbul’da olması ayrı bir keyif. Burası sıkıntılı bir lig, adı üstünde Şampiyonlar Ligi. Buradaki takımların hepsi oldukça sıkıntılı. Çok büyük bütçelerle yarışan takımlar. Bizim takımımız da çektiğimiz kura itibarıyla bu grupta rekabet edebilecek bir ekip. Türk futbolu ve Beşiktaş’ın Avrupa macerasında göstereceği başarı için elimizden geleni yapacağız. İnşallah Türkiye için toplayacağımız puanlar açısından ve Beşiktaş’ın marka kıymetini yükseltmek için iyi sonuçlar alırız.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

İyi bir kadro oluşturduklarını ifade eden Kocadağ, “Transferde işin başından beri Şampiyonlar Ligi ve lig maratonunu birlikte götürecek bir kadro üstünde çalışıyorduk. Sayısal anlamda derin denilebilecek bir kadro. Belki bir iki takviye daha yapabiliriz. Onların üstünde çalışıyoruz.” diye konuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir