Ali Koç: Halil Dervişoğlu Galatasaray’a hayırlı olsun


Haber Global’e konuşan Ali Koç, “Min Jae ve Rossi’yi UEFA listesine yazdırdık. Geriye bir forvet kaldı. Hocamızın istediği sol tarafa 90 dakika ileri geri koşacak bir oyuncu, oyuncuyla antak kalma noktasına geldik ve 2 Eylül’e kadar yetişecek mi göreceğiz. Forvetimizin de yetişeceğini düşünüyorum. Perotti’nin fesih şartları herhalde bu program bitmeden belli olmuş olur. Diego Rossi’nin esenlik kontrolleri yeni bitti ve imzalar atıldı. Samatta gidiyor, şu sıralar aktarma tamamlanmak suretiyle.” dedi.

İşte Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar

Kolasinac için bizimle temasa geçtiler, taleplerini söylediler. Yanlış hatırlamıyorsam 3 milyon imza parası, 3 milyondan 3 senelik sözleşme… Biz de ilgilenmedik. Serdar Dursun’u da hocamız istememişti fakat şimdi bayılıyor. Caulker ilk 11’de oynamak istiyordu. Fakat sisteme uymadı, kendisine de anlatıldı. Onunla bir halde yollarımızı ayıracağız. Caulker’a Çin’den oldukça iyi bir teklif var fakat şu anda değerlendirmiyor. Türkiye’den de oldukça iyi teklifler var, biz ona her şekilde destek olmak istiyoruz.

Bir oyuncu için iyi bir bonservis aldık fakat gitmem diye tutturdu. Biz sakin şekilde telkinlerde bulunduk, kalacağım dedi. Maaşının iki misli paralar talep etti. Herhalde bir yere gidecek. Bize mesele yaratana biz de mesele yaratırız.

Doğru havayı ve iklimi yakaladığımızı düşünüyorum. Bazı oyuncularımızla yaşından dolayı yollarımızı ayırdık. Bizim yaş averajımız şu anda 27’lerde fakat 24-25’i yakalamamız lazım. Burada Vitor Pereira’ya şapka çıkartmak isterim. Vitor Pereira, üstümüzden ölü toprağını kaldırdı. Samandıra’da, hocamızın istediği bir iklim var.

Volkan Demirel’in kalmasını istedim. Bilhassa Vitor Pereira’yla yararlı olabileceğini düşündüm. Volkan izin istedi. Yayıncı kuruluşa oldukça yakışıyor, Allah yolunu açık etsin.

“Halil Devişoğlu Galatasaray’a hayırlı olsun”

Fenerbahçe’nin yakın zamana kadar Halil Dervişoğlu’na bir ilgisi olmadı. Bu mevzu yakın bir zamanda bizlere getirildi, doğrusunu söylemek gerekirse planımızda yoktu. Hocamıza götürdük, o da olabilir dedi. Kulübünün istediği şartları karşılamamız mümkün değildi. Kiralanacaksa da Galatasaray’a gitmesini daha uygun görmüş oldu, Galatasaray’ı uzun süredir beklemiş, hayırlı olsun.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir