Barcelona’da iki futbolcudan maaş indirimi


Katalan kulübü, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, ekip kaptanı Gerard Pique’nin peşinden 2. ve 3. kaptan olan Sergio Busquets ve Jordi Alba’nın da maaşlarında indirim yapmayı kabul ettiğini ve bu şekilde Sergio Agüero’nun La Liga’ya kayıt edildiğini duyurdu.

Ekonomik problemler yaşayan Barcelona, üç futbolcusunun maaş indirimiyle finansman fair play kriterlerini yerine getirerek, “Kun” lakaplı Agüero’yu La Liga’ya yazdırdı.

Barcelona, maaşlarını düşüren futbolcularına teşekkür etti.

Bordo-mavililerin yaz dönemindeki transferi Arjantinli futbolcu Agüero, sakatlığı sebebiyle kasım ayından ilkin takıma dahil olamayacak.

Diğer taraftan Katalan kulübü, maaş indirimleriyle ilgili detay vermese de İspanyol basını averaj yüzde 25 oranında bir indirim bulunduğunu iddia etti.

Barcelona’da mevcut durumda en fazla maaşı Antoine Griezmann’ın (haftalık 689 bin avro, senelik 35 milyon 830 bin avro) almış olduğu ileri sürülürken, Sergio Busquets (haftalık 314 bin 360 avro, senelik 16 milyon 346 bin avro), Jordi Alba (haftalık 245 bin 920 avro, senelik 12 milyon 787 bin avro) ve Gerard Pique’nin (haftalık 127 bin 600 avro, senelik 6 milyon 635 bin avro) daha alt sıralarda olduğu iddia ediliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir