Beşiktaş’ta 2 fena haber! Ghezzal ve Welinton Altay maçında yok


meydana getirilen MR görüntülemeleri neticesinde; Rachid Ghezzal ile Welinton Souza’nın uyluk arka adalelerinde (biseps femoris) gerilme ve ödem tespit edilmiştir. Futbolcularımızın tedavilerine esenlik ekibimiz tarafınca başlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

BEŞİKTAŞ 9 EKSİKLE ALTAY DEPLASMANINDA
aktarma döneminde, 9’u yeni tam 12 aktarma icra eden Beşiktaş, geniş kadro kurmanın avantajını yalnız 2 hafta kullanabildi. A ekip seviyesinde 25 oyuncusu bulunan Beşiktaş, 2’nci haftadan itibaren süregelen ve her hafta artarak devam eden sakatlıklar yüzünden maçlara devamlı noksan çıkmak mecburiyetinde bırakılmıştı. Son olarak 3-3 biten Adana Demirspor maçında Ghezzal, Welinton ve Batshuayi’nin de sakatlanmasıyla, Altay maçı öncesi sakat 8, cezalı 1 olmak suretiyle toplam 9 futbolcusundan faydalanamayacak duruma geldi.

İzmir deplasmanı öncesinde Alex Teixeria, Vida, Welinton, Necip, Mehmet Topal, Ghezzal, N’Koudou ve Batshuayi sakat, Rosier ise kırmızı kart cezalısı durumunda. Bu futbolculardan Batshuayi’nin kati durumu bu akşam netleşecek olsa da Ajax maçı öncesi daha oldukça oyuncu yitirmek istemeyen Sergen Yalçın’ın, golcü futbolcuyu riske etmemek için İzmir’e götürmesi beklenmiyor.

SERGEN YALÇIN KALANLARDAN MECBURİ ON BİR KURACAK

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, elde kalan 2’si kaleci 16 futbolcudan mecburi bir on bir çıkartacak. Defans hattında Rosier’in yerine N’Sakala’yı oynatması beklenen tecrübeli teknik insanoğlunun, stoper ikilisinde Atiba-Montero ve sol bekte Rıdvan’a vazife vermesi kaçınılmaz benzer halde duruyor. Sergen Yalçın’ın buradaki bir diğeri alternatifi ise düşük olasılık de olsa genç stoper Serdar’ı Montero’nun yanında oynatıp Atiba’yı da dinlendirmek olacak. Orta sahadaki en büyük güvencesi gene Josef ve Pjanic olan Sergen Yalçın, Pjanic’in yanında Oğuzhan, sağ kanatta Gökhan Töre ve sol kanatta da Kenan Karaman’a vazife vermesi umut ediliyor. Yalçın’ın santrforda oynatmayı düşündüğü futbolcu ise Cyle Larin olacak.

yalnız tecrübeli teknik adam, Adana Demirspor maçının belli bir bölümünde sakatlık yaşayıp değişim isteyen ve sonrasında oyuna devam eden Larin’i de Ajax müsabakasını düşünerek riske etmeyebilir. Bu durumda santraforda güven Yalçın’ın oynama ihtimali de bulunuyor.

Beşiktaş’ın Altay karşısındaki mümkün 11 şu şekilde: “Ersin-N’Sakala-Atiba (Serdar) -Montero-Rıdvan-Josef-Gökhan Töre-Pjanic-Oğuzhan-Kenan Karaman-Cyle Larin (güven Yalçın)”Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir