Ceferin’den İstanbul sözleri! “Fantastik bir final…”


UEFA Başkanı, pandemi sebebiyle İstanbul’un Şampiyonlar Ligi finali ev sahipliğinin ertelendiğini yalnız kentin 2023’te görkemli bir finale ev sahipliği yapmasını beklediklerini vurgulayarak, “İstanbul dünyadaki en zamanı ve güzel şehirlerden birisi. Şampiyonlar Ligi finali ev sahipliğinin ertelenmesinin peşinden yaşanmış olan hayal kırıklarından sonrasında burada olmak büyük bir mutluluk. İstanbul’un finale ev sahipliği yapması için bir çözüm bulduk ve bundan da oldukça mutluyuz. Eminim ki İstanbul’da fantastik bir Şampiyonlar Ligi finali olacak.” diye konuştu.

“TFF VE BİZ, FUTBOL İÇİN AYNI TUTKUYU PAYLAŞIYORUZ”

TFF ile daima güçlü ve sağlam ilişkilerinin bulunduğuna dikkati çeken Ceferin, şunları söylemiş oldu: “Türkiye Futbol Federasyonu ile karşılıklı anlayış çerçevesinde mükemmel bir ilişkimiz var. Çünkü TFF ve biz, futbol için aynı tutkuyu paylaşıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu, ne zaman gereksinim duysak daima bizlere destek olmaya istekli olmuştur. TFF, bu korkulu pandemi döneminde UEFA’nın da oldukça iyi bir müttefiki oldu.”

UEFA Yönetim Kurulu’nda ikinci periyodunu geçiren Servet Yardımcı’nın UEFA’daki önemine de vurgu icra eden Aleksander Ceferin, “Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu için mühim ve hep güvendiğimiz bir isim. Çok kıymetli ve etken bir üyemiz. Sadece Türkiye için değil, Avrupa futbolunun yararı için de yorulmadan çalışıyor.” şeklinde konuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir