Cihat Arslan: Adaletli bir skor oldu


Kasımpaşa, Süper Lig’in 3’üncü haftasında evinde Galatasaray’ı ağırladı. Mücadelenin ilk yarısını 2-0 geride kapatan Kasımpaşa, ikinci yarıda bulmuş olduğu gollerle karşılaşmadan 1 puan almayı başardı.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kasımpaşa Teknik Direktörü Cihat Arslan, “Maç öncesi söylediğim benzer halde Galatasaray oldukça iştahlı sağ bek ve sol beki hücumcu olduğundan. Hücum anlamında iştahlı bir ekip. Savunmaya geçişlerde problemi olan bir ekip. Analizlerimizde bunu saptadık. Çalıştığımız buydu. Geçişlerde üstünlük verirseniz cezalandırabilecek bir ekip fakat müdafa geçişinde zaafiyeti olduğundan biz cezalandırabiliriz. Bu maçın özeti buydu. Bazen atakları sonlandırmanız gerekiyor. Hiç olmayan pozisyondan iki fena gol yedik. Maçın hikayesi 2-1’den sonrasında değişti. Orada o golü atmak mental olarak bizi diri tuttu. Oyuncu değişikliği de bekleneni verdi. 44’e kadar bir öykü vardı. 44’ten sonrasında da bir öykü oldu. Üretken oyun devam etti. 3-2’yi yakalayabilirdik. Galatasaray da yakalayabilirdi. Sanki adaletli bir skor oldu. Gecenin adaleti tecelli etti. Geçiş oyunlarında daha dikkatli olmamız lazım” diye konuştu.

“İNŞALLAH MİLLİ MAÇ ARASIYLA DAHA İYİ BİR KASIMPAŞA OLACAĞINA İNANIYORUM”

Milli ekip arasının peşinden daha iyi bir Kasımpaşa olacağını vurgulayan Arslan, “Pes etmemek bir ekip adına oldukça kıymetli. Futbol bir meydan okumadır. Oyuncularımı kutluyorum. İnşallah ulusal maç arasıyla daha iyi bir Kasımpaşa olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir