Cristiano Ronaldo: Ona minnettarım – Son Dakika Futbol Haberi


Alex Ferguson için ‘baba’ benzetmesinde bulunan Ronaldo, Manchester United’ın kendisi için ne anlam ifade ettiğinden bahsetti.

2003-2009 yılları içinde Manchester United’da oynarken, Alex Ferguson’un tedrisatından geçtiğini belirten Cristiano Ronaldo, Ferguson’la aralarında hoca-öğrenci ilişkisi olmadığını altını çizdi. İkili ilişkilerinin oldukça iyi bulunduğunu söyleyen Ronaldo: “O benim için baba gibidir. Bana oldukça şey öğretti. Ona minnettarım. Tekrar dönmemde en mühim etkendi. Onu hakikaten oldukça seviyorum” dedi.

İtalya’dan İngiltere’ye geçişinin mühim bir karar olduğundan bahseden meşhur futbolcu: “Bana nazaran tam yerinde bir kararmış oldu. Tekrar Manchester United’da oynayacak olmaktan dolayı oldukça mutluyum. Takım arkadaşlarımın kupalar kazanmasında destek olmak isterim. Tarih yazmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Manchester United taraftarı önünde tekrardan oynayacak olmaktan dolayı duyduğu heyecanı dile getiren Ronaldo: “Taraftar futbolun anahtarıdır, lokomotifidir. Stadyumlar tekrardan taraftarlarla dolup taştı. Manchester United taraftarını iyi biliyorum. Onlar oldukça hususi. Gol ve asist yaparak onların beklentilerini boşa çıkarmayacağım. Onları tekrardan görmek için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.

2003 senesinde Sporting Lizbon’dan 19 milyon euro karşılığında Manchester United’a geçen Cristiano Ronaldo, 6 yıl sonrasında bu kez 94 milyon euro’ya Real Madrid’in yolunu tuttu. 6 yılda 292 maça çıkan meşhur futbolcu, 118 gol atıp 69 asist yapmış oldu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir