Emre Demir resmen Barcelona’da – Son Dakika Futbol Haberi


Gözbaşı, toplumsal medya hesabından, “Bir hayal daha gerçek oldu. Yukatel Kayserispor’umuzun göz bebeği Emre Demir’imizi dünya devi Barcelona’ya aktarma ettik. Başarılarınla gençlerimize örnek ol, gururumuza gururlar kat sevgili Emre. Tüm camiamıza, Türkiye’mize, Barcelona’ya hayırlı olsun.” paylaşımında bulunmuş oldu.

Emre Demir’in transferi, sarı-kırmızılı kulübün toplumsal medya hesabından da “Gururluyuz, mutluyuz, umutluyuz. Altyapımızdan yetişerek onlarca kere alt yaş kategorilerinde ulusal formayı giyen, Süper Lig’in en genç golcüsü Emre Demir’in, Barcelona’ya transferi mevzusunda antak kalma sağlandı.” paylaşımıyla duyuruldu.

özgür kalma bedeli 400 milyon avro

Barcelona’nın Türkçe Twitter hesabından meydana getirilen açıklamada ise Emre Demir ile 2027’ye kadar anlaşmaya varıldığı, genç oyuncunun özgür kalma bedelinin 400 milyon avro olarak belirlendiği bildirildi.

Açıklamada, Kayserispor Kulübünün paylaşımına da yer verilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“sefalar getirdin Emre Demir. biz de gururluyuz, mutluyuz, umutluyuz şundan dolayı 15 yaşlarında, Türkiye Ligi’nin en genç golcüsü, Barcelona tarihindeki üçüncü Türk futbolcu. Barcelona B, Kayserispor’dan Emre Demir’i 2 milyon avro bonservis bedeli artı bonuslar karşılığında aktarma etti. 2027’ye kadar anlaşmaya varılan oyuncu mevcut sezonu Türk ekibinde geçirecek. 17 yaşındaki oyuncunun özgür kalma bedeli 400 milyon avro olarak belirlendi.”

Barcelona’dan yeni transferi Emre Demir’e övgü: Geleceği parlak Türk kabiliyet
 
Barcelona Kulübü, Kayserispor’dan aktarma etmiş olduğu orta saha oyuncusu Emre Demir’in önünde “parlak bir gelecek” bulunduğunu kaydetti.

Barcelona, 17 yaşındaki Emre Demir’in transferini duyururken, “Geleceği parlak Türk kabiliyet” diye yapmış olduğu açıklamada, “oldukça yetenekli bir sol ayağa haiz, ofansif orta saha oyuncusu. Mevcut durumda orta sahanın ortasında hücuma dönük oynasa da forvete daha yakın oynaması için kendisini geliştirebilir.” ifadelerini kullandı.

Emre’nin oyun kurucu hususi durumunun yanı sıra gerektiğinde defansa da destek olduğu, hücum pozisyonlarının son metrelerinde ise tekniğini iyi kullandığını vurgulayan Katalan kulübü, gelecek sürem ekibine katacağı Türk futbolcuyu kendisini geliştirmeye devam etmesi için ilk aşamada Barcelona B (3. ligde savaşım ediyor) takımında oynatacağını deklare etti.

öteki taraftan İspanyol Spor basını da Barcelona’nın 2027 haziran ayına kadar anlaştığı Emre Demir’i aktarma etmesini web sitelerinde geniş şekilde verdi.

El Mundo Deportivo, “Avrupa’nın en büyük kulüplerinden kabul edilen Barcelona’ya gelmiş olarak rüyasını gerçekleştiren Emre’nin 14 sırt numarası ve rüzgarda savrulan yarım saç modeli ile efsanevi futbolcu Johan Cruyff’un stilini hatırlattığını” yazdı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir