Fernand Coulibaly liglere Turgutluspor’la döndü


Futbolumuzda iz bırakan yabancı golcülerden olan 50 yaşındaki Coulibaly, TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta savaşım eden Turgutluspor’un forvet antrenörü olarak göreve başladı. Teknik Direktör Kazım Akgün’ün ekibinde takımla ilk antrenmana çıkan Coulibaly, forvet oyuncularına bire bir çabalama yaptırıp tecrübelerini paylaşacak.

Coulibaly benzer halde tecrübeli bir isim ile çalışmanın kendilerine fazladan katkı sağlayacağını belirten Kazım Akgün, “Daha ilkin Manisaspor’da da buna benzer bir uygulama yapmıştım. Manisaspor’da çalışırken, Murat Tosun’u teknik ekipte yer vermiştim. başarıya ulaşmış golcü genç oyuncularımız ile yakından ilgilenip tecrübelerini oyuncularımıza aktarmıştı. O sürem forvet oyuncularımız başarıya ulaşmış bir performans ortaya koymuştu. Şimdi aynı uygulamayı Turgutluspor’da yapacağız. Türkiye’de birçok Spor severin yakından tanımış olduğu ve attığı gollerle Türk futboluna damga vuran Coulibaly ile çalışacağız. Tecrübelerini oyuncularımıza aktaracak. yararlı olacağına inancım tam” dedi.

“BİLGİLERİMİ AKTARACAĞIM”

Turgutluspor’da forvet oyuncularına tüm tecrübelerini aktarmak için çalışacağını belirten Fernand Coulibaly, “antak kalma her iki taraf içinde hayırlı ve uğurlu olsun. Bana güvenen ve burada olmama olanak elde eden Başkanımız Taner Kestaneci ve Hocam Kazım Akgün’e teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte tüm tecrübe, informasyon ve donanımımı Turgutlusporlu oyunculara aktaracağım” açıklamasını yapmış oldu.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir