Hikmet Karaman: 3-5 kişinin gitmesi gerekiyor


Süper Lig takımlarından Yukatel Kayserispor, cumartesi günü deplasmanda karşılaşacağı Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını bugün yapmış olduğu antrenmanla sürdürdü.

Kondisyon emek vermesi ile süregelen idman, bloklar arası geçiş ve yan top emekleri ile sürdü. Kayserispor’un son transferi Mame Thiam ve sakatlığı geçen Bernard Mensah takımla çalışmalara başladı. Sakatlıkları devam eden Campanharo, Ali Karimi, Olivier Kemen, Mario Gavranovic ve Manuel Fernandes antrenmanda yer almadı.

“BİR BÖLGEDEKİ AÇIĞIMIZI KAPATIRSAK İNANIYORUM Kİ TAŞ GİBİ TAKIM OLACAĞIZ”

Antrenmandan ilkin açıklama icra eden Yukatel Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “İlk maçımızı oynadık. Şimdi mühim bir deplasman maçına gideceğiz. Rakibimiz 2 maçta kazanamadı. Bizimle oynayacakları maça değişik bakacaklardır, her şeye hazırlıklıyız. Biz de Kayserispor olarak kendimizi düşünüyoruz. Oradan en iyi sonuçla dönmeyi hedefledik. Takımımızda sakatlığı bulunan adlardan Mensah’ın takımla çalışmaya başlaması ve Thiam’ın aramıza alınması mühim. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Bir bölgede daha açığımız var, onu başkanımıza söyledim. O mevzuda da bilindik bir oyuncu almak istiyoruz. Thiam benzer halde bildiğimiz bir oyuncu almamız gerekiyor. Şu aşamada istediğim oyuncu Avrupa’da yada ligde olabilir fakat bildiğimiz biri olmalı. Orayı kapattığımız zaman inanıyorum ki taş benzer halde ekip olacağız. Taraftarımıza izlenecek, alkışlanacak ekip yapacağız. Ham transfere hem de gelecek hafta oynayacağımız Medipol Başakşehir maçı bizim için oldukça mühim” diye konuştu.

“BİR TANE ADAM GİBİ ADAM İSTİYORUM”

Sakatlıkları bulunan Kemen, Gavranovic ve Fernandes’in sorulması üzerine deneyimli teknik direktör Hikmet Karaman, “Hepsi sakat. Dolayısıyla ekip idmanında yer almıyorlar. Birkaçı ısınma bölümünde içeriyor, o denli. Kadromuz fazla, oldukça yabancı oyuncumuz var. Doğan benzer halde, hem de kendi çocuklarımızdan oyuncu geliştirmek zorundayız. 3-5 kişinin gitmesi gerekiyor. Böyle bir yabancı ekibiyle kulübün ekonomik anlamda savaşım etmesi kolay değil. Biraz ilkin söylediğim benzer halde bilindik oyuncu almamız gerekiyor. Macera hem beni zora sokar hem kulübü zora sokar. Başkanımız ve yönetim kurulu ile konuşuyoruz. Ben yönetime ‘bu futbolcuyu isterim’ dedim. ötekiler bizim için sual işareti olur. Menajerler oyuncu öneriyor, bakıyorum; 3 yıl oynanmamış. Arabistan’a gitmiş, 3 ameliyat geçirmiş. Böyle oyuncular alamayız. Taraftara ve şehre bunun hesabını veremeyiz. Bir tane adam benzer halde adam isterim. Onu alsınlar sonrasında bizlere hesabını sorsunlar” yanıtını verdi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir