N’Sakala’nın esenlik durumuyla ilgili Beşiktaş’tan açıklama


Ligin 2. haftasında Gaziantep’te oynanan maçta ansızın yere yığılan ve hastaneye kaldırılan N’Sakala’nın durumu ile ilgili olarak BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ülkü, “Cumartesi günü oynanan yarışma esnasında N’Sakala’yı ani bilinç kaybı sebebiyle Gaziantep’teki hastanede takip ve müşahede altına almıştık. Oyuncumuz pazartesi günü sponsor hastanemize aktarma edildi. Ani bilinç kaybı durumunun altında yatan sebepleri araştırmak için yetkin hocalardan oluşan bir kurul oluşturduk.” diye konuştu.

“Genel esenlik durumu oldukça iyi”

Kardiyoloji, nöroloji ve göğüs hastalıkları uzmanlarının yer almış olduğu kurulda çeşitli araştırmaların yapıldığını söyleyen Ülkü, şunları kaydetti:

“Detaylı analizlerin peşinden oyuncunun kardiyolojik ve nörolojik siteminde yapısal bir mesele olmadığını, kalbin ya da beynin fonksiyonel çalışmalarını etkileyecek mesele olmadığını gördük. Oyuncunun yaşamış olduğu ani bilinç kaybı sürecinin, her insanoğlunun, her sporcunun risk altında olduğu, bazen yaşayabileceği fizyolojik süreçler sebebiyle gerçekleştiğine kanaat getirdik. Dolayısıyla oyuncumuzu da dün hastaneden taburcu ettik. Taburculuk sonrasında yakın takip, destekleyici tedavi ve istirahat tedavilerini uyguluyoruz. Genel esenlik durumu oldukça iyi. N’Sakala’ya bırakırsak bir an ilkin antrenmana çıkmak isteyecek kadar istekli. Tedbir amaçlı olarak gözlemlerimiz devam edecek. Milli ekip arasını da kullanarak yavaş yavaş sahaya uyarlama çalışmalarına sokarak antrenmanlara döndürmek istiyoruz.”

Ülkü, N’Sakala’nın ailesinde, yaşanmış olan probleme sebep olabilecek bir hastalık olmadığını ve siyah-beyazlı futbolcunun kariyerinin bitmesiyle ilgili bir durumun olmadığını söylemiş oldu.

Ülkü ek olarak futbolcuları aşı olmaya zorlamadıklarını yalnız tavsiye ettiklerini kaydetti.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir