Ozan Tufan Stefan Kuntz’la ilk görüşmelerini söylemiş oldu

TFF Hasan Doğan ulusal Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’ndeki antrenman öncesinde konuşan Ozan Tufan, ay-yıldızlı ekibin yeni teknik direktörü Stefan Kuntz’la ilk görüşmelerini söylemiş oldu.

Alman teknik insanoğlunun taktik eğitimlerden ilkin mental konuşmalar yaptığını özetleyen Ozan Tufan, “Hocamızla tanıştık. İstediklerini söylemiş oldu, düşüncelerini aktardı. Samimi bir ortam vardı. biz de ona destek olmaya çalışacağız. En iyi şekilde elemeleri iyi mi tamamlayabiliriz ona bakacağız. Tam kadro olmadığımız için taktiksel anlamda fikirlerini dile getirmedi derhal derhal. Mental olarak yaklaşımı vardı taktikten ilkin. Disiplini ön planda tutmak istiyor. Mental olarak herkesi hazırlamak istiyor.” ifadelerini kullandı.

Hollanda mağlubiyetinden dolayı eski teknik direktör Şenol Güneş’in suçlanmaması gerektirme ettiğini vurgulayan Ozan Tufan, şunları söylemiş oldu:

“Dünya Kupası elemelerine iyi başladık. mühim maçları kazandık. bir olasılık favori gösterilmedik fakat kendi oyunumuzu oynamaya çalıştık. fena bir Hollanda maçı geçirdik, üzgünüz. İstemediğimiz bir mağlubiyetti. Kaliteli bir oyuncu grubu var Hollanda’nın. Zor bir maç olacağını bekliyorduk. Avrupa Şampiyonası’ndan sonrasında inişli çıkışlı durumumuz vardı. Erken bir gol yedik. Bunun toplantısını gene yapacağız bu hataları tekrarlamamak için. Bu saatten sonrasında Norveç maçına konsantre olmamız lazım. Şenol hocayı suçlamamak gerekiyor. Sahada oynayanlar biziz. Bir görevli var ise hep birlikte elimizi altına koyacağız. Kadromuza bakınca genç ve ilk kez Avrupa Şampiyonası görmüş arkadaşlarımız var. Zor ve heyecanlı bir turnuva geçti. Bu atmosferde oynamak kolay değil. Maç maç olarak bakmak istiyoruz. Zor bir Norveç maçı var. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız ve en iyi şekilde tamamlamayı düşünüyoruz.”

Norveç’te Erlin Haaland, Alexander Sörloth’un eksikliğini de değerlendiren Ozan Tufan, “Biz ülke olarak, ekip olarak bu ismiler oynadığında daha oldukça motive olan insanlarız. Kendimizi üst seviyede gören bir ekibimiz var. bir oldukça da yurt haricinde ülkemizi temsil ediyor. Bu eksiklerin naturel ki artısı var. Bu eksikler olmasa da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu eksiklerin artısı olacaktır diye düşünüyorum. En önemlisi bugünden itibaren antrenmanlarda yüzde yüz çalışıp aldığımız direktifleri sahaya yansıtmak olacak.” ifadelerini kullandı.

“Kuntz’un yaklaşımı oldukça iyi”

A ulusal Futbol ekibi’nın genç futbolcularından Rıdvan Yılmaz, “Hocamız geldiği zaman hepimizle birebir görüştü. Kuntz’un bizlere yaklaşımı oldukça iyi. Ben de ilk kez yabancı bir hocayla çalışacağım. bizlere oldukça cana yakın davranıyor. Gençlerle çalmış olduğundan olabilir. umut ederim bizlere destek olacak.” dedi.

Kendilerine inandıklarını söyleyen Rıdvan, “Şu an kendimi daha iyi hissediyorum. Forma şansı bulup bulmamam mühim fakat ulusal takımın başarısı benim formumdan daha mühim. Forma şansı kabul eden elinden geleni meydana getirecek. Kendimize inanıyoruz. Norveç’in mühim eksikleri var. Kendi oyunumuzu oynayıp galip gelmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Caner Erkin’le forma rekabetine gireceklerini söyleyen Rıdvan, “Caner abiyle Beşiktaş’ta birlikte çalıştım. Onu burada görünce mutlu oldum. Caner abiyi severim. Hoca hangimize şans verirse elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.