PSG, Real Madrid’in 160 milyon euroluk teklifini reddetti


Araujo, basına yapmış olduğu açıklamada, kulüp olarak Mbappe’nin Haziran 2022’de sonlanmış olan sözleşmesini uzatmak istediklerini ve ona 2 teklifte bulunduklarını söylemiş oldu.

Real Madrid’in Mbappe için yapmış olduğu 160 milyon avroluk teklife değinen Araujo, İspanya temsilcisinin bu teklifi resmi olarak her şeyi yaptıklarını göstermek ve bir yıl bekledikten sonrasında bonservis bedeli ödemeden Kylian Mbappe’yi tranfer etmek için yaptıklarını öne sürdü.

Araujo, “Real 2 senedir bu şekilde davranıyor. Bu doğru değil hatta yasa dışı şundan dolayı oyuncu ile temasa geçtiler. Bu bizim için kabul edilemez. Yapılan doğru değil. Stratejileri sözleşmenin bitimine 1 yıl ve aktarma süresinin sona ermesine 7 gün kala teklifte bulunmak yönündedir. Real Madrid tekliflinin reddedilmesini istiyor şundan dolayı Kylian’a her şeyi yaptıklarını göstermek istiyorlar, böylece gelecek yıl için onunla pazarlık hayata geçirmeye adım atmak istiyorlar.” şeklinde konuştu.

Real Madrid’in teklifini sözlü olarak reddettiklerini ve bu takımdan yeni teklifin gelmediğini ifade eden Araujo, “Mbappe gitmek istiyorsa onu tutmayacağız fakat bizim istediğimiz şartlarda olacak.” dedi.

Araujo, Kylian Mbappe’nin takımdan ayrılmak istediği için Real Madrid’in teklifte bulunduğunu belirterek, “Eğer Kylian gitmek istemediğini söylemek istiyorsa, o zaman gitmez şundan dolayı bizim istediğimiz de bu.” ifadesini kullandı.
 Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir