Rıza Çalımbay Süper Lig’deki hedefini deklare etti


Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadı’nda oynanan karşılaşmanın peşinden düzenlenen basın toplantısında konuşan Çalımbay, Avrupa kupaları ve lig sebebiyle yoğun bir dönemden geçtiklerini belirtti.

Bu sürem 6’sı Avrupa’da ve 3’ü ligde olmak suretiyle 9 maç oynadıklarını anımsatan Çalımbay, “Bu karşılaşmadan iki gün ilkin de Kopenhag ile maç yaptık. Takımımızda bitkinlik kesinlikle vardı. Oyun tempomuz, 65. dakikaya kadar oldukça iyiydi. 2-1 öne geçtik, fakat ondan sonrasında Kayode’nin oyundan atılması bizim için oldukça büyük dezavantaj oldu.” diye konuştu.

Kayode’nin kırmızı kart görmesinin peşinden değişikliğe gitmek zorunda kaldıklarını, Max Gradel’i oyundan aldığını aktaran Çalımbay, şunları kaydetti:

“Yine de her şeye karşın iyi savaşım ettik. Tabii ki sahamızda bir puan aldığımız için üzgünüz fakat bir puan da puandır. Arkadaşlar için ligin havasına girmek birazcık zor oluyor. Yorgun arkadaşlarımız da vardı. Milli maç arası bizim için tam zamanında geldi. Hem dinlenebileceğiz hem de sakat arkadaşlarımız dönebilecek. Ondan sonrasında lige güzel bir halde başlayacağız. Çünkü takımımızın her şeyden ilkin dinlenmeye ihtiyacı var. 4 gün izin verdik, hem takımımız dinlenme imkanı bulacak hem de sakat arkadaşlarımız inşallah dönecek. Ne olursa olsun bu kadar yorgunluğa karşın takımımın mücadelesinden oldukça memnunum.”

Transfer emekleri

Çalımbay, bir basın mensubunun aktarma çalışmalarıyla ilgili sorusu üzerine, “Biz aslına bakarsak aktarma yapabiliriz fakat bizim ekip bir araya gelirse, sakatlık olmadan bir araya gelirse derhal derhal hiçbir bölgede sıkıntımız yok. Oyuncu arkadaşlarımızın kapasitelerinin üzerine çıkması gerekiyor. Bunları da yaparlarsa hiçbir sıkıntımız yok.” diye konuştu.

Transfer konusunu yönetimle konuşacağını söyleyen Çalımbay, “Sakat arkadaşlarımız geldiği zaman hiçbir sıkıntımız kalmıyor. Ama gene de naturel ki yönetimle konuşacağız. Olur mu olmaz mı bilmiyorum. Belki ihtiyacımız olan yer olabilir. Transferin bitmesine var, şu anda net bir aktarma çalışmamız yok. Diğer takımlar benzer halde değiliz, derhal eksiğimiz var oyuncu alalım benzer halde bir durumumuz yok.” ifadelerini kullandı.

Çalımbay, sezonu ilk 10 içinde bitirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir