Son dakika… Fenerbahçe’de Kim, Rossi, Meyer ve Berisha UEFA sıralamasında


Fenerbahçe , Berisha ve Max Meyer transferi sonrasında UEFA listesine yazdıkları adları deklare etti. Sarı lacivertliler ek olarak Serdar Dursun’u sakatlığından dolayı listeye dahil etmediklerini bildirdi.

İşte Fenerbahçe’nin yapmış olduğu o açıklama:

Kulübümüz, Futbol Takımımızın 2021-22 sezonu yapılanması kapsamındaki planlama doğrultusunda; UEFA Avrupa Ligi için kadro bildirme süresinin son zamanı olan 2 Eylül 2021 itibarıyla belirlediği adımları atmıştır.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile meydana getirilen görüş alışverişleri doğrultusunda takımımıza aktarma edilerek UEFA A sıralamasında eklenen adlar; Diego Rossi, Min-Jae Kim, Max Meyer, Mergim Berisha olmuştur.

Futbolcumuz Serdar Dursun yaşamış olduğu sakatlık dolayısıyla UEFA listesine eklenmemiştir.

Oyuncularımız Fatih Şanlıtürk, Arda Güler ve Melih Bostan UEFA B Listesine alınmışlardır.

Kulübümüz, futbolda belirlenen birinci aktarma ve tescil periyodunun sonu olan 8 Eylül 2021 evveliyatına dek Teknik Direktörümüzün istekleri doğrultusunda minimum bir ve yüksek olasılıkla birden fazla pozisyon için de aktarma çalışmalarını sürdürmektedir.

Kulübümüz bu süreçte Gökhan Gönül, Harun Tekin, Kemal Ademi, M. Frey, M. Lemos (K), M. Samatta (K), M. Thiam, Nabil Dirar, Ozan Tufan (K), Sadık Çiftpınar ile yollarını ayırmıştır.

Caner Erkin ve Steven Caulker ile ilgili aktarma görüşmeleri devam etmektedir.

Sinan Gümüş müddetsiz kadro dışı bırakılmıştır.

Takımımıza dair aktarma gelişimleri oldukça kulübümüz tarafınca lüzumlu bilgilendirmeler yapılacaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir