ulusal ekip’da Kenan Koçak destek alıştırmacı oldu


Son yıllarda Thomas Tuchel, Pep Guardiola, Jürgen Klopp, Nagelsmann ve Hansi Flick ile sık sık görüşen ve yalnız futbol değil, altyapıda eğitim konusunu da fikirler alan Kenan Koçak, Hamit Altıntop ve Kuntz tarafınca ikna edildi. Daha ilkin Alanyaspor’un istediği ve kulüpte görüştüğü Kenan Koçak, Almanya’dan da teklifler almış fakat uygun proje bulamadığı için kabul etmemişti. mevzu ulusal ekip olunca ve eski hocası Kuntz başa erişince Hamit Altıntop’un ısrarlı yaklaşımı ile ikna edilen Koçak bugün imzayı attı.

Koçak, 2002-2003 sezonundaki futbolculuk döneminde Stefan Kuntz’un çalıştırdığı Waldhof Mannheim’de vazife yapmıştı. O dönem futbolculuk kariyerini sürdüren Kenan Koçak, Kuntz’un öğrencisiydi.

Teknik adamlık kariyerine VfR Mannheim’de süregelen ve buradaki 2 senelik macerasında 1.97’lik puan averajı yakalayan Kenan Koçak, 2013’te Stefan Kuntz ile hoca-futbolcu olarak buluşmuş olduğu Waldhof Mannheim’ın bu kez başına geçti. 2016-2018 yılları içinde Sandhausen’i çalıştıran Kenan Koçak son olarak Hannover’de vazife yapmıştı. Hannover’da da başarı yakalayan 40 yaşındaki teknik adam Almanya’da toplamda 150 maça çıktı. 

KENAN KOÇAK STEFAN KUNTZ’UN 1’İNCİ YARDIMCISI OLARAK vazife meydana getirecek

Kenan Koçak Stefan Kuntz’un 1’inci yardımcısı olarak vazife meydana getirecek. ulusal ekip için detaylı bir raporu Almanca metin ile Kuntz’a sunmuş olduğu öğrenilen Kenan Koçak hafta sonu maçlarında ve takımlarımızın avrupa maçlarında tribünde olacak. Stefan Kuntz ile beraber Başakşehir-Çaykur Rizespor ve Galatasaray-Göztepe maçlarını takip edecek olan Kenan Koçak, Trabzon-Alanya müsabakasını da yakın takibe alacak. ulusal takımın başındaki ikili Kuntz ve Koçak takımlarımızın yeni hafta içindeki avrupa kupaları maçlarında da notlar tuttuktan sonrasında ulusal takımın aday ekibini açıklayacaklar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir