Usta yazarlardan Trabzonspor yorumu! ‘Kaptan Uğurcan gemisini kurtardı…’


LEVENT TÜZEMEN: ‘KAPTAN GEMİSİNİ KURTARDI!’

‘İki namağlup ekip Konyaspor ile Trabzonspor müsabakasını izlerken büyük keyif aldım. Yüksek tempolu, kıran kırana geçen ve solukları kesecek mücadelede sayısız pozisyonlar izledim. Oyunun temposu asla düşmedi.

İki kaleci Uğurcan ile Sehic maça damga vuracak kurtarışlar yapmış oldu. bilhassa Uğurcan son 10 dakikada çizgi üstünden görkemli kurtarışlar yapmış oldu ve bir kaptan olarak gemisini yenilgiden kurtardı. Konyaspor hücum hattı da inanılmaz fırsatları cömertçe harcadı.

‘İKİ TAKIM DA GÖZ KAMAŞTIRDI…’

8. dakikada 10 kişi kalan Trabzonspor bilhassa ikinci yarı oyuna ortak olduğu benzer halde Gervinho ile maçı kazanacak pozisyonda Sehic’e takıldı. İki takımın da fizik gücü ile koşu kaliteleri göz kamaştırdı. Serdar Gürler ile iki gol atan Endri Çekiçi müthiş oynadı. Oyun kalitesi yüksek bir Konyaspor yaratan İlhan Palut’u kutluyorum.

Oldum mümkün arkası dönük bir oyuncuya meydana getirilen faulü asla kabullenmedim. Kayseri’de Emre Kılınç’ın, Emrah’a arkadan yapmış olduğu gereksiz faul sonrası Galatasaray golü yemişti. Vitor Hugo benzer halde tecrübe abidesi bir oyuncunun Skubic’e çekince olmamasına karşın arkadan yapmış olduğu kırmızı kartlık faul affedilecek bir hata değil. Üstelik Trabzonspor maça golle başlamıştı.

Trabzon’un beraberlik golü için “şans” diyebiliriz. fakat bu şansı yakalamak için Abdullah hoca doğru hamleler yapmış oldu. ilkin Hugo atıldıktan sonrasında Berat’ı savunmaya çekip golü arama anlayışından vazgeçmedi. Önde topu tutmak ve Trabzonspor’un süratli hücuma çıkmasını sağlamak için Djaniny’yi oyuna aldı. Bu hamle Trabzon’un rakip kalede baskı kurmasını elde etmiş oldu. 60 ile 70 dakikaları arasındaki Trabzon baskısında Djaniny’nin bir şutu direkten döndü. 2-2’den sonrasında Abdullah Avcı maçı kazanmak için Gervinho ile “Şahmat” dedi fakat Gervinho’nun çalım sevdası Trabzon’un galibiyetini engelledi.’Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir