Vitor Pereira: Biz gençlere inanıyoruz


Portekizli teknik adam, Bolt Arena Stadı’nda oynanan karşılaşmanın peşinden düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu.

Genç futbolcuların “güçlü, kaliteli ve karakterli” bulunduğunu belirten Pereira, “Altyapıdan gelen oyuncularımızla karakterli, güçlü ve kaliteli bir oyun ortaya koyduk. Altyapımıza dikkat çekmek ve kutlama etmek isterim. Arda 16, Muhammed 20, Fatih 18 yaşlarında. 21 yaşlarında Ferdi ve 23 yaşlarında Altay var. Deneyimli oyuncularımız da güçlü ve karakterliler, bunu sahaya yansıttılar.” diye konuştu.

Deneyimli teknik adam “Sahada koşan, savaşım eden, ekip savunmasını iyi icra eden bir Fenerbahçe var. Bu yıl UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe final oynayabilir mi?” şeklindeki soruya, “Pek oldukça sakatlık ve şansızlıkla savaşım ettik. Bugün de futbolcularımın oldukça koşup savaşacağını biliyordum. Taktik ve sahada dizilişten daha önemlisi ekip ruhu ve birlikte savaşım etmek. Zaten bunu yaptıktan sonrasında başarı da geliyor.” yanıtını verdi.

Çalışan ve iyi oynayan futbolcuya forma verdiğini vurgulayan Pereira, “Kafasında ideal 11’i olan bir teknik direktör değilim. Formayı hak eden tüm futbolculara şans vermeye çalışan biriyim. Gençler, genç oldukları için değil kaliteli ve karakterli oldukları için oynuyorlar. Biz, onlara inanıyoruz. Gençler bu şekilde çalışmaya devam ettikçe şans bulmaya da devam edecekler.” ifadelerini kullandı.

Yıldız futbolcu Mesut Özil’i de öven Portekizli çalıştırıcı, “Mesut’un oynadığı takımlarda forma giymek oldukça kolay bir iş değil. Buna karşın Mesut’un kişiliği aynı. Onun benzer halde kariyer yapabilmek için güçlü, karakterli ve kaliteli olmak gerekir. Mesut da oldukça emek vererek gençlere deneyimini aktarmak istiyor.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Pareria, karşılaşmada “hat-trick” icra eden Enner Valencia’yı da basın toplantısında kutlama etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir