Vitor Pereira: Evimizde 12 kişi oynuyoruz


Ülker Stadı’nda oynanan karşılaşmanın peşinden düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, oldukça zor bir maç oynadıklarını belirtti.

Maçın 2-1 olduktan sonraki kısmında kontrolü kaybettiklerini ve skoru koruma içgüdüsü sebebiyle bunu düzgüsel karşıladığını vurgulayan Pereira, “oldukça zor bir maçtı şundan dolayı sık maç oynadığımız periyottayız. Birkaç maçtır yengi alamadık ve tekrardan durumu tersine çevirmek kolay değildi. Muhakkak kazanmamız gerekiyordu. Maç 2-1 olduktan sonrasında kontrolü kaybettik, bunu naturel karşılıyorum skoru koruma içgüdüsüyle. Şu an içinde bulunduğumuz durumda netice odaklı davranıyoruz. Sakatlık yaşamış oyuncularımız var, onların dönmesini bekliyoruz. Onlar döndüğünde daha oldukça opsiyonumuz olacak. Bugün mühim olan takımımın gösterdiği ruhtu.” diye konuştu.

Beşiktaş maçına ilişkin açıklamasında geçen şans kelimesini oyunun kırılma anları için kullandığını ifade eden Pereira, Kadıköy’de asla yenilmemesine ilişkin soruya “Evimizde 12 kişi oynuyoruz. Bu güç bizim için oldukça mühim. Rakipler için sıkıntılı bir atmosfer oluşturuyorlar. Bizim onların desteğine ihtiyacımız var. Taraftarlarımız hakikaten fantastik.” şeklinde yanıt verdi.

Bitiricilik mevzusunda daha iyi olabilmeleri için dinlenmenin önemine değinen deneyimli çalıştırıcı, sakatlığı bulunan oyuncuların dönmesiyle kalitelerinin artacağına inandığını dile getirdi.

Takımın Eintracht Frankfurt maçındaki gidişatta devam edebilmesi için toparlanması ve dinlenmesinin önemine değinen Portekizli çalıştırıcı, şunları kaydetti:

“Frankfurt maçından sonrasında toparlanamadık. Sivas maçında oyunu domine ettik fakat kazanamadık. Almanya’daki maçtan sonrasında performansımız aşağı doğru gitti. Yüksek ritimli, önde basan, baskılı oynayan bir ekip için yeteri derecede dinlenemedik. Bu yalnız bizim için değil bir oldukça takımlar için oluyor. Avrupa’daki takımlara da bakarsanız Avrupa maçlarından sonrasında bu şekilde zorluklar yaşıyorlar. Bir sonraki maçta büyük ekip ruhu sergilemeye çalışacağız. Şu periyotta bizim için en mühim şey 3 puan almak.”

Pereira, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Rakiplerimiz puan kaybedecek dediğimde geleceği görmedim fakat ben tecrübeme dayanarak konuştum. Türkiye’de aslına bakarsak tüm takımlar şampiyonluk için oynayan takımlara mesele oluşturma potansiyeline haiz, bilhassa de Avrupa maçlarından sonrasında. Bu lig hakikaten kolay bir lig değil. Taktiksel olarak kalite noksan kalabiliyor fakat lig oldukça sıkıntılı. Her ekip her an puan kaybedebiliyor. Takımlar bitkin olduğunda bu oldukça normaldir. biz de puan kaybedeceğiz. Yarışta Trabzonspor Avrupa’da yarışmadığı için bu mevzuda avantajlı.”
 Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir