24 saat kesintisiz bisiklet yarışı bitti

class=”cf”>

Türk Telekom, dünyada benzerleri büyük ilgi gören ve 24 saat devam eden bisiklet yarışını İstanbul’a taşıdı. Türkiye’de ilk kez meydana gelen ‘Türk Telekom İstanbul 24 saat Boostrace’ 21-22 Ağustos 2021 tarihlerinde Intercity İstanbul Park yarış pistinde gerçekleşti. 73 değişik takımın mücadelesinde birbirinden renkli anlamış olur yaşandı. Takım ruhu ve dayanışma, yarış süresince öne çıkan en mühim unsur oldu. 

Sporcuların büyük mücadelesine izleyicilerin de ortak olduğu yarış, bisiklet severlerden ilgi görmüş oldu. Yarış sabahı pist çocuklar dahil tüm ziyaretçilere açılırken, bisiklet severler Formula pistinde pedal çevirdi. 

‘Türk Telekom İstanbul 24 Saat Boostrace’e katılan 2, 4 yada 6 kişilik takımlar, değişmeli olarak 24 saat süresince pedal çevirdi. İzleyenlerin de desteğiyle, gece gündüz aralıksız devam eden yarışı tamamlayan takımlar, mühim bir savaşım sergiledi.  “En fazla tur atan hanım sporcu” ve “En fazla tur atan adam sporcu” kategorilerinde kazananların ödüllerini ise İstanbul Valisi Ali Yerlikaya takdim etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir