Afet bölgesindeki öğrenci ve öğretmenlere 10 bin tablet

class=”cf”>

Turkcell’den meydana getirilen açıklamaya nazaran, Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell, yangın ve sel bölgelerinde bulunan öğrenci ve öğretmenler için yeni bir projeyi hayata geçirdi. Afetlerden ziyan olan bölgelerdeki okullarda eğitim gören öğrenci ve öğretmenlere 10 bin tane tablet dağıtılacak.

Tabletler, orman yangınlarında ziyan olan Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla illerinde genel hayata etkili afet bölgesi duyuru edilen bölgeler ile selden etkilenen ve aynı şekilde afet bölgesi duyuru edilen Kastamonu, Sinop ve Bartın’daki ilk, orta ve lisede eğitim gören öğrenci ve öğretmenlere verilecek.

Tabletler, bu haftadan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca okullara gönderilerek, öğrenci ve öğretmenlere teslim edilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çalışmaya ilişkin şunları kaydetti:

“Milli Eğitim camiamız olarak, son dönemde art arda yaşadığımız iki büyük felaketin yaralarını sarmaya, izlerini silmeye elimizdeki tüm imkanlarla devam ediyoruz. Bu bölgede yaşayan ve 6 Eylül’de okullarıyla kavuşturmak için lüzumlu emekleri yaptığımız evlatlarımız ve öğretmenlerimizin sıkıntılarını çözmek bizim için en öncelikli hedeflerden biri oldu. Buradaki ihtiyaçların tamamını karşıladık. Çocuklarımızın gereksinim duyacağı kırtasiye malzemelerini parasız olarak karşılıyoruz. Bunun yanı sıra sel ve yangın felaketinden etkilenen çocuklarımıza ve öğretmenlerimize 10 bin tabletin erişmesi hakkında bir güzel haberi de paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

class=”cf”>

Turkcell bu bölgeye 10 bin tane tablet ulaştıracak. Bu vesile ile Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bülent Aksu’nun şahsında Turkcell’e yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuklarımızın karşı karşıya eğitime ve okullarına 6 Eylül’de kavuşabilmeleri için ne gerekiyorsa yapacağımız mevzusunda kimsenin şüphesi olmasın. Gerekli tüm tedbirler alınmış halde, rahatlık içinde bir yeni eğitim yılına adım atmak suretiyle olduğumuz şu günlerde, başka acıların yaşanmamasını içtenlikle temenni ediyorum.”

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, Türkiye’nin Turkcell’i olarak her koşulda ülke insanoğlunun yanında olduklarının altını çizdi.

Yangın, sel benzer halde herkesi derinden üzen üst üste naturel felaketler yaşandığını anımsatan Aksu, şu değerlendirmelerde bulunmuş oldu:

class=”cf”>

“Bu felaketlerde yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyoruz. Yaşanan bu felaketlerin peşinden yaralarımızın sarılmasına katkı sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu süreçte okulların açılmasıyla birlikte afet bölgelerinde eğitim görecek geleceğimizin teminatı evlatlarımızın ve gençlerimizin eğitimlerine bir nebze de olsa destek olmak istedik. Bunun en iyi yolunun da teknolojik destekten geçtiğinin bilinciyle 10 bin tableti, Zeka Gücü, Engelsiz Eğitim benzer halde birçok eğitim projesini de birlikte yürüttüğümüz Milli Eğitim Bakanlığımıza affetme sonucu aldık.

class=”cf”>

Ümit ediyoruz ki öğrencilerimiz kendilerine sağlanacak bu tabletlerle derslerini yakından takip edecek, ödevlerini ve araştırmalarını kolayca yapabilecek. İstediği her bilgiye anında erişebilecek. Öğretmenlerimiz de tabletler vasıtasıyla derslerini rahat bir halde özetleyebilecek. Bu vesileye böylesine anlamlı bir proje birlikte imza atma şansı sundukları için başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer olmak suretiyle emek veren tüm Bakanlık çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir