Asus’tan yeni dizüstü bilgisayar: Chromebook Flip C214


class=”cf”>

Chromebook Flip C214, 360° dönebilen ve katlanabilen özelliği ile hem tablet hem de dizüstü bilgisayar ihtiyacını karşılayabiliyor. Çok yönlü ve dokunmatik ekranın yanı sıra dahili bir ekran kalemine ve dikey modda kullanılabilen ikinci bir kameraya haiz olan aygıt, eğitim yaşamına hitap ediyor. 

Tüm kenarları kauçuk tampon ile korunan Chromebook Flip C214, darbelerden, çarpmalardan yada düşmelerden zarar görmeyecek şekilde tasarlandı. Sağlamlığını klavyesinde de gösteren aygıt, 66cc’ye kadar sıvı dökülmesine karşı da dirençli. 1.20 m mesafeden düşme testini de geçen Flip C214, sağlam bir destek elde eden kauçuk güvenlik tutacağıyla taşımayı kolaylaştırıyor ve düşme riskini azaltıyor. Kapağı, 3D dokulu sert bir mikro çukurlu yüzeyle kaplı aygıt, çizik yada parmak izi oluşumunu engelliyor. 

Sabit web kamerasının yanı sıra, dışarıya dönük hususi bir kameraya da haiz olan cihazda, tablet modunda da fotoğraf ve video çekmek mümkün. Çok yönlü kullanımı, öğrencilere not alma, okuma ve çizim yapma imkanı veriyor. 

Flip C214, kullandığı Chromebook’un işletim sistemi Chrome OS yardımıyla kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır. Kişisel Google hesabıyla oturum açarak saniyeler içinde binlerce uygulama, akıllı verimlilik araçları ve dosyalara erişim sağlanabiliyor.  

class=”cf”>

Tek bir şarjla 12 saate kadar kullanılabilen Chromebook Flip C214’de, çift bantlı Wİ-Fİ 5 ve Bluetooth 5.0’a ek olarak iki tane oldukça yönlü USB Type-C bağlantı noktası, USB 3.1 Tip-A bağlantı noktası ve microSD kart okuyucu bulunuyor. Cihaz, klavye, pil, termal modül, anakart benzer halde mühim bileşenlerin kolay araçlar kullanılarak dakikalar içinde değiştirilmesini elde eden modüler bir yapıya haiz. Olası tüm problemlerde kolay ve süratli bir halde yenilenen aygıt, dakikalar içinde tekrardan kullanıma hazır hale geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir