Büyüktür/küçüktür İşareti Nasıl Yapılır? Klavye İle Büyüktür Ve Küçüktür İşareti Yapımı

class=”cf”>

Büyüktür ve küçüktür işaretleri bilhassa matematikte çoğunlukla kullanılmaktadır. Bu nedenle bu işaretlerin iyi mi yapıldığı insanoğlu tarafınca merak edilmektedir. Büyüktür ve küçüktür işaretini yapmak için bilgisayar klavyesi kullanılabilir. 

Büyüktür Küçüktür İşareti Nasıl Yapılır? 

Bilgisayar klavyesinden kolay bir halde büyüktür ve küçüktür işaretleri yapılabilmektedir. Günümüzde kullanılan bir oldukça bilgisayar ve laptop klavyesinde bu işaretler bulunmaktadır. Bu nedenle bu işaretlerin kullanımı gerek olduğu zaman kolay bir halde yazıya eklenebilmektedir. 

 Klavyelerin eski ya da yeni olmasına nazaran büyüktür küçüktür tuşunun yerinde farklılıklar olabilmektedir. Büyüktür küçüktür tuşuna düzgüsel basılmış olduğu zaman küçüktür () sembolü elde edilmektedir. 

 Kullanılan klavye üstünde bu sembollerin oluğu bir tuş yoksa o zaman büyüktür işareti yapabilmek için Alt + 062 kombinasyonu kullanılmaktadır. Bunun için alt tuşuna basılı tutulurken aynı anda 0-6-2 tuşlarına basılmalıdır. Küçüktür işaretini yapmak için ise Alt + 060 kombinasyonunu kullanmakta fayda vardır. Bunun için Alt tuşuna basılı tutulurken sırasıyla 0-6-0 tuşlarına basılması gerekmektedir. 

class=”cf”>

 Klavye İle Büyüktür ve Küçüktür İşareti Yapımı Nasıldır? 

 Klavye üstünde bu tuşlar bulunmadığı zaman kopyala yapıştır yöntemi ile de bu semboller yazıya eklenebilir. bunun için karakter seçilir peşinden aynı anda CTRL+C tuşlarına basılır. Bu şekilde karakter kopyalanmış olur. Karakterin ekleneceği sayfaya gelinir. Burada CTRL+V tuşlarına aynı basılır. Bu şekilde de büyüktür ve küçüktür işaretleri eklenebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir