Et İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle Mail İşareti Yapımı Ve Kısayol Kopyalama (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Bilgisayar kullanımı günümüzde her geçen gün artış göstermektedir. Bilgisayar kullanımı için öğrenilmesi ihtiyaç duyulan en mühim unsurlardan birisi de bilgisayar klavyesini öğrenmek olarak ifade edilebilir. Bilgisayar klavyesini öğrenmek bir ekip işaretleri yapmak ve kısa yolları kullanmak için lüzumlu olarak görülmektedir. 

Et İşareti Nasıl Yapılır? 

Bilgisayar klavyesi kullanılarak meydana getirilen işaretler içinde en fazla kullanılanlardan birisi de et işareti olarak ifade edilebilir. Et işareti ”@” yapmak için klavyede iki değişik tuşa aynı anda basılması gerekmektedir. Klavye de ”Q” harfinin bulunmuş olduğu tuşta hem de ”@” sembolünü de görebilirsiniz. Ancak sembolün ortaya çıkması için aynı anda ”Alt Gr” tuşuna da basmanız gerekmektedir. Yani et işareti yapabilmek için Q + Alt Gr tuşlarına aynı anda basılması gerekir. 

 Bilgisayar Klavyesi ile Mail İşareti Yapımı ve Kısayol Kopyalama (Windows 10, 8, 7 ve Mac) 

class=”cf”>

 Bilgisayar klavyesi ile mail işareti olarak da malum et işaretinin yapımı için iki değişik tuşa aynı anda basmak gerekmektedir. Klavyede bulunan Q tuşuna ve Alt Gr tuşuna aynı anda basarak mail işareti yapabilirsiniz. 

 Bilgisayar klavyesi ile kolay bir halde kopyalama yapmak da mümkündür. Klavye de bulunan tuşları kullanarak kopyalama yapmak için ise Ctrl + c tuşlarına basmanız gerekmektedir. Kopyalama yapabilmek için Ctrl tuşuna ve C tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Bu şekilde klavyeyi kullanarak da kolay bir halde kopyalama yapmanız mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir