Google Pixel 6a, Geekbench Listesinde Ortaya Çıktı

Google’ın yaklaşmakta olan Pixel serisi akıllı telefonu Google Pixel 6a, Geekbench’te Tensor yonga seti ve 6GB RAM ile listelendi.

Google Pixel 6a akıllı telefonun bu yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor. Şirketin uygun fiyatlı akıllı telefonu ile ilgili ayrıntılar daha evvel de sızdırılmıştı. Sızdırılan tasarım görselleri, akıllı telefonun Pixel 6 serisi ile emsal dizayna sahip olacağını da göstermekteydi. Yeni ortaya çıkan bilgiler ise aygıtın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile birebir yonga setine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Akıllı telefon artık de Geekbench listesinde görüntülendi. Liste, akıllı telefon işlemci, RAM, işletim sistemi sürümü üzere temel özelliklerini bizlere gösteriyor.

Google Pixel 6a, Pixel 6 serisindeki öteki akıllı telefonlar üzere Google’ın şirket içi Tensor yonga seti tarafından desteklenecek. Yonga seti, 2.80GHz saat suratında çalışan iki Arm Cortex-X1 çekirdeği, 2.25GHz saat suratında çalışan iki Arm Cortex-A76 çekirdeği ve 1.8GHz saat suratında çalışan dört adet güç verimli çekirdek ile birlikte geliyor. Yonga seti ayrıyeten, Mali-G78 GPU ile eşleştirilmiş. Geekbench listesi, akıllı telefonun 6GB RAM’e sahip olacağını da belirtiyor. Ayrıyeten aygıt, kutudan Android 12 çalıştıracak formda çıkacak.

Akıllı telefon, Geekbench’te tek çekirdekli testte 1050 puan ve çok çekirdekli testte 2883 puan almış. Google Pixel 6a, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Pixel 6‘nın özellikleri kırpılmış yeni bir versiyonu olarak piyasaya sürülüyor. Akıllı telefonun, 12MP Sony IMX396 ultra geniş kamera ile birlikte 12.2MP Sony IMX363 birincil kameraya sahip olması bekleniyor. Telefonun ayrıyeten, 8MP Sony IMX355 selfie kamerasını barındırdığı da belirtilmekte. Bunun yanı sıra akıllı telefon, ön tarafında 6.2inç Full HD+ ekran ile piyasaya sürülecek.

Son olarak Pixel 6a’nın resmi lansman tarihi ile ilgili bir bilginin olmadığını belirtelim. Lakin telefonun Geekbench’te listelenmesi, lansmanın çok da uzakta olmadığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.