Gülücük İşareti Nasıl Yapılır? Klavye İle Yan, Ters Ve Normal Gülen Surat Yapımı (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Bilgisayar klavyeleri ile birçok sembol ile işaret metin üzerine eklenebilmektedir. Klavyeler üstünden yapılmakta olan sembol işareti için alt tuşunu kullanmak gerekmektedir. Bunun için bazı tuş kombinasyonlarının kullanılması gerekmektedir.

 Gülücük İşareti Nasıl Yapılır? 

Klavyelerden çeşitli sembolleri elde etmek için ikili ve üçlü tuş kombinasyonları kullanılmaktır. Bu tuş kombinasyonları çoğu zaman Shift ve Alt tuşları ile elde edilmektedir. Çünkü tüm sembol ve işaretlere klavye üstünde yer vermek mümkün değildir. 

İşaretlerin yapımı hakkında işletim sistemlerine nazaran değişik durumlarda arz edebilir. Gülen yüz ya da gülücük işareti olarak malum emojilerin Windows işletim sistemi ile elde etmek mümkündür. Bunun için alt ve shift tuşlarından olan alt kombinasyonu kullanılmaktadır. 

 Klavye ile Yan, Ters ve Normal Gülen Surat Yapımı 

class=”cf”>

 Gülücük sembolü genel anlamda akıllı telefonlar üstünden bilinmektedir. Mevcut bilgisayar sistemleri üstünden de bu işaretin elde edilmesi mümkündür. Genelde bu iki nokta “:” ve parantez kapama “)” tuşları ile yapılır. 🙂 bu işarete yan gülücük adı verilir. Tam olarak gülen yüz ifadesi ise alt ve 1 tuşlarına basılarak yapılmaktadır. Yani metin üstünde iken alt tuşu ile beraber 1 tuşuna da basılırsa gülücük elde edilir. 

 Bir öteki gülen yüz işareti için ise alt tuşu ile beraber sırasıyla 2, 5 ve 7 tuşlarına basmak gerekir. Yani alt + 257 kombinasyonu metin içinde gülen yüz işaretini elde edecektir. Böylece akıllı cihazlardaki bu sembol bilgisayara da göç eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir