Hashtag İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle Diyez (Heştek) İşareti Yapımı Ve Kopyalama (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Bilgisayar klavyesi ile hashtag işareti Windows kullanıcıları için klavye üstünde yer edinen Alt ve 3 tuşu ile yapılmaktadır. Mac kullanıcıları için klavyede hashtag yapımı ise klavyenin alt kısmında bulunan Option ve 3 tuşu ile yapılmaktadır. 

Hashtag İşareti Nasıl Yapılır? 

İnsanların adeta bir yaşam parçası haline gelen değişik toplumsal medya sitelerinde hashtag özetlemek gerekirse # etiket işareti de oldukça mühim simgelerin başlangıcında geliyor. Genel olarak gündem belirlemek için mühim olan # işaretinin klavye de yapımı oldukça kolaydır. 

 Windows ve F klavye üstünde hashtag işareti yapmak için ilk olarak klavyenin en alt kısmında yer edinen Alt tuşuna basılı tutmak ve sonrasında 3 numaralı tuşa aynı anda basıp bırakmak yeterlidir. Bunun yanı sıra klavyeden Alt Gr ve 3 numaralı tuş ile de # işaretini sorunsuz olarak yapmak mümkün olmaktadır. 

 Bilgisayar Klavyesi ile Diyez (Heştek) İşareti Yapımı ve Kopyalama (Windows 10, 8, 7 ve Mac) 

class=”cf”>

 Günümüzde değişik işletim sistemleri kullanılmakta ve bu işletim sistemlerinde bazı değişik özellikler yer almıştır. Son yıllarda gözde işletim sistemleri içinde Mac sistemi de yer almıştır. Mac yada Windows klavyelerde hashtag özetlemek gerekirse # işaretini yapmak genel olarak aynı olsa da bazı klavye tuşlarında isim değişikliği olduğu görülmektedir. Windows 10, 8 ve 7 kullanıcıları klavye üstünde # işaretini Alt + 3 tuşlarına basarak yapabilmektedir. Mac kullanıcıları ise Option + 3 tuşu ile etiket özetlemek gerekirse hashtag işaretini yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir