Hepsiburada 2021 ikinci çeyrek ve yarı yıl neticelerini deklare etti


class=”cf”>

Finansal neticeleri değerlendiren Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, “Bugün itibarıyla toplam platform satışlarımızın kıymet bazında averaj %70’ini Hepsiburada Pazaryeri’nde mağaza açan KOBİ’lerimiz gerçekleştiriyor. Bu tablo Hepsiburada’nın yerel kalkınma kanalıyla Türk ekonomisine yarattığı katma değerin çarpan etkisiyle arttığını gösteriyor. Önümüzdeki dönemde de KOBİ’lerimizle birlikte büyümeye devam edeceğiz,” dedi. 

Çevrimiçi düzenlenen basın toplantısında konuşan Emirdağ, “Hepsiburada olarak Türkiye’den doğup dünya markası olma yolculuğunda güvenilir adımlarla ilerleyen tek yerli şirket olmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıyoruz. Platformumuzda yer edinen 45 bini aşkın iş ortağımızla birlikte, geçtiğimiz yıl %100’ün üstünde gelişme kaydederek 17 milyar TL’lik işlem hacmine imza atmıştık. 2021 ilk yarı neticeleri da şirketimizin güçlü performansını ve büyümeye odaklandığını kanıtlıyor,” ifadesini kullandı. Emirdağ sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

“Giderek artan ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra rekabetçi fiyatlarımız, etken satın alan sayımızın devamlı büyümesini sağlamış oldu ve sipariş adedi bu çeyrekte 13 milyon ile üstün derece elde etti. Lojistik imkanlarımızın gücüyle Türkiye’nin 81 ilindeki tüketicilere 24 saat içinde erişebiliyor olmamız bizi en cazip dijital platformlardan biri haline getiriyor. Bu sayede etken satıcı sayımız da geçen senenin aynı dönemine nazaran ikiye katlandı. 2017’de başlattığımız ‘Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü’ programının da 23.000 hanım girişimciye ulaşmış olması bizim için ayrı bir gurur deposu oldu.

class=”cf”>

İkinci çeyrekte daha oldukça etken müşteriye, artan sipariş sıklığına, daha oldukça etken satıcı sayısına ve daha oldukça ürün sayısına ulaştık. Hem elektronikte hem elektronik dışındaki toplam gelişme çizgisi, Hepsiexpress ve derhal derhal Haziran 2021’de devreye giren HepsiPay Cüzdanım benzer halde yeni stratejik alanlarımızla da desteklendi. Geleceğe yönelik hedefimiz, lüzumlu adımları atıp yatırımlara hız vererek senenin tamamında güçlü bir gelişme elde etmek ve satın alan sayımızı, sipariş sıklığımızı, satıcılarımızı, ürün yelpazemizi çoğaltmak olacak. 1 Temmuz’da yaptığımız halka arzdan toplam 700 milyon dolarlık kaynak yarattık. Bu kaynak ve güçlü bilançomuzun da yardımıyla önümüzdeki mühim gelişme fırsatlarından coşku duyuyoruz ve Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak Türkiye’ye yatırım hayata geçirmeye devam edeceğiz. Türkiye pazarının bizim için bir dönüm noktası olduğu dikkate alınırsa, büyümeye öncelik vermek için doğru zamandayız.”

Hepsiburada, ülke genelindeki akıllı operasyon ve lojistik merkezleri, HepsiExpress, HepsiJet, HepsiGlobal, HepsiPay benzer halde katma kıymetli servislerden oluşan dev ekosistemiyle, Türkiye’nin ilk süper uygulama platformu olarak gelişimini sürdürüyor. Türkiye’de emsali bulunmayan “Süper Uygulama” ile Hepsiburada, müşterilere geniş bir yelpazede ürün ve hizmetleri (e-ticaret, süpermarket, ödemeler, havayolu biletleri) ve farklılaştırılmış bir kullanıcı deneyimini tek bir uygulama üstünden sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir