HTC “Metaverse” Telefonu Nisan Ayında Piyasaya Sürülecek

HTC, MWC 2022 aktifliği kapsamında Nisan ayında bir “metaverse” telefonu piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Bahsi geçen yeni HTC telefonun, üst seviye bir aygıt olacağı argüman ediliyor. Bir vakitler Android telefonları ile tanınan olan HTC, Vive isimli platformda sanal gerçeklik (VR) tecrübeleri geliştirmeye yönelmişti. Bu yıl gerçekleştirilen MWC 2022 etkinliğinde şirket, VR kulaklıklarının yanı sıra öteki VR ve artırılmış gerçeklik (AR) tekliflerini de içerecek olan Viverse markasının da tanıtımını gerçekleştirdi.

WinFuture.de tarafından aktarılan habere nazaran, HTC Asya-Pasifik Genel Müdürü, aktiflik sırasında HTC metaverse telefonunun lansmanını duyurmuş. Yeni HTC “Metaverse” telefonunun, VR ve AR uygulamarına erişmek isteyen müşterileri hedeflediği söyleniyor. Şirket, üstte da belirttiğimiz üzere telefonun üst seviye bir aygıt olacağını belirtmekte. Lakin kesin teknik özellikler şimdi açıklanmış değil.

MWC 2022’de duyurulan yeniliğin, HTC’nin akıllı telefon pazarında dikkat çekebilmek ismine yeni bir teknoloji ile piyasaya süreceği birinci akıllı telefon yeniliği olmadığını belirtelim. O denli ki, 2018 yılında şirket, HTC Exodus 1 isimli telefonunu tanıtarak Blockchain’i savunan insanlara hitap etmeye çalışmıştı. Şirket daha sonra, 2019 yılı içerisinde Exodus 1s modelini de portföyüne ekledi. Lakin her iki modelin de geniş kitlelere ulaşmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

HTC, MWC 2022 aktifliği içerisinde ayrıyeten, 5G teknolojisini, araç içi VR tecrübeleri ve pozisyon tabanlı cümbüş alanındaki yeni gelişmelerini de sergilemiş durumda. Şirket tıpkı vakitte, VR tecrübeleri için yeni markası olarak Viverse’i duyurdu ve VR tabanlı Vive Browser, simüle edilmiş tecrübeler için Vive Connect ve ebeveynler, veliler ve öğretmenler için Vive Guardian VR aracı da dahil olmak üzere yeni eserlerini de piyasaya sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir