iPhone 13 Serisinde Dahili Gürültü Tedbire Özelliği Bulunmuyor

Apple’ın Gürültü Tedbire erişilebilirlik özelliği geçmiş iPhone modellerinde temel bir özellikken bunun iPhone 13 serisinden kalıcı olarak kaldırılmış olabileceğini bildirildi. 9to5Mac’in haberine nazaran özellik, alıcıyı kulağınıza tutarken telefon görüşmelerinde ortam gürültüsünü azaltmak için tasarlanmış durumda ve bu aramaların daha kolay duyulmasını sağlamaya yardımcı olabilecek nitelikte.

Apple takviyesi, 9to5Mac okuyucularından birine verdiği demeçte, “Gürültü Tedbire, iPhone 13 modellerinde mevcut değil, bu yüzden [Erişilebilirlik] ayarlarında bu seçeneği görmüyorsunuz” dedi. Okuyucu açıklama istediğinde, dayanak takımı özelliğin “desteklenmediğini” onayladı.

Telefon satışa çıktıktan kısa bir mühlet sonra Reddit ve Apple takviye sayfalarında gürültü tedbire ile ilgili sorular ortaya çıktı ve okuyucular artık Erişilebilirlik sayfasında bunun mevcut olmadığını fark etti. Bu özellik, eski iPhone modellerinde iOS 15 ile hala kullanılabilir olsa da iPhone 13’te hiçbir halde mevcut değil.

Gürültü Tedbire olağanda etrafınızdaki ortam gürültüsünü algılamak ve ortadan kaldırmak için bir iPhone’un kamera mikrofonunu kullanıyor. Böylelikle öbür kişiyi bir telefonda yahut FaceTime aramasında daha kolay duyabiliyorsunuz.

Apple, özelliğin iPhone 13 aygıtlarda kalıcı olarak kaldırıldığını şimdi resmi olarak doğrulamadı; Şimdiye kadar, bununla ilgili tek açıklama dolaylı olarak Apple Destek’ten geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.