Kadın İşareti Nedir, Ne Anlama Gelir Ve Nasıl Yapılır? Klavye İle Kadın Sembolü Yapımı

class=”cf”>

 Kadın işareti hem de Venüs gezegenini simgeler. Bunun sebebi Roma astrolojisinde Venüs gezegeninin kadının sembolü olmasıdır. 

 Kadın İşareti Nedir, Ne Anlama Gelir? 

 Kadın işareti Antik dönemlerde, yalnız astrolojide kullanılırken, günümüzde belli başlı alanların yalnızca hanımlara hususi bulunduğunu göstermek için kullanılır. Yaklaşık 2500 senedir kullanılmakta olan bu işaretler, plajlarda, mağazalardaki soyunma kabinlerinde ve tuvalet kapılarında yer alır. 

 Kadın işaretinin rengi pembe, adam işaretinin rengi ise mavidir. Birçok yerde daha anlaşılır olması için hanım işaretinin ucunda etek de yer alır. 

 Kadın İşareti Klavyede Nasıl Yapılır? 

 Klavyede hanım işaretinin yapılması için öncelikli olarak word dosyasındaki yazı tipinin Arial olarak ayarlanması gerekir. Daha sonrasında karakter eşlem tablosunu açmak için bilgisayarın başlat kısmına tıklanmalıdır. Başlat kısmında yer edinen donatılar bölümünde karakter eşlem tablosu yer alır. Bu tabloda işaretlere ve simgelere daha süratli erişmek için her işaretin bir kodu bulunur. 

 Kadın simgesinin kodu 2640’tır. Eşlem tablosundaki ilgili kısma 2640 tıklandığı takdirde açık olan word dosyasına hanım işareti eklenmiş olur. Erkek işareti içinse aynı yere 2642 yazılması yeterlidir. 

class=”cf”>

 Kod yazmadan hanım işareti yapmak içinse karakter eşlem tablosundaki tüm işaretlerin yer almış olduğu ana sayfanın açılması gerekir. Bu işaretleri kopyalayıp yapıştırmak içinse ctrl + c ve ctrl + x tuşlarına tıklanabilir. Fareye sağ tıklayıp ilkin kopyala sonrasında yapıştır seçeneklerine basmak da işaretlerin süratli bir halde kopyalanmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir