Kare İşareti Nasıl Yapılır? Klavye İle Kare İşareti Yapımı (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Kare işareti toplumsal medyada da çoğunlukla kullanılan bir işarettir. Bu nedenle bu işaretin iyi mi yapılacağı merak mevzusu olmaktadır. Klavye üstünde kısa yolu bulunmaz. Ancak değişik tuş kombinasyonları ile kare işaretini yapmak mümkündür. 

Kare İşareti Nasıl Yapılır? 

Kare işareti toplumsal medyanın yaşamımıza girmesi ile daha sık kullanılır hale gelmiştir. Bu işaret toplumsal medya platformlarında hashtag adı ile de bilinmektedir. Kare işareti eklenip peşinden bir kelime yazıldığı zaman toplumsal medya platformlarında gönderilen daha kolay bir halde keşfedilebilmektedir. 

Kare işareti numara belirtmek için de kullanılmaktadır. Bir rakamın başına kare eklenmiş ise o rakamın okunuşunda numara da eklenmektedir. Genellikle yarışmalarda yarışmacılara verilen sayıların önünde kare olduğuna denk gelmişsinizdir. 

 Kare işareti toplumsal medya platformlarında, program kodlamada, dosya hazırlarken gereksinim duyulan sembollerden bir tanesidir. Bu işareti yapabilmek için değişik yöntemler bulunmaktadır. 

class=”cf”>

 Klavye üstünde yer edinen ALT GR + 3 kombinasyonu ile kare işareti kolay bir halde yapılabilmektedir. Bunun için ilk olarak boşluk tuşunun sağında bulunan ALT GR tuşuna basılı tutulurken aynı anda 3 rakamına da basılır. Bu şekilde # sembolü elde edilir. 

 Klavye ile Kare İşareti Yapımı (Windows 10, 8, 7 ve Mac) Nasıldır? 

 Karakter eşlem tablosu üstünden de # sembolü kolay bir halde yapılabilmektedir. Tablo açıldıktan sonrasında yazı tipi Arial seçilir. Ardından Unicode kısmına 0023 kodu yazılır. Ekranda beliren kare işaretini seç tuşuna basarak kolay bir halde yazıya kopyalayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir