lifebox’a yüklenen dosya sayısı 8,5 milyarı geçti

class=”cf”>

lifebox’ta toplanan veriler, Türkiye’nin 3 değişik bölgesindeki yüksek güvenlikli veri merkezlerinde yedekleniyor. Sadeleştirilen ve akıllı bulut deneyimi elde eden lifebox ile kullanıcılar, fotoğraf, video, telefon rehberi ve öteki belgelerden oluşan tüm dosyalarını bellek sıkıntısı yaşamadan güvenle saklayabiliyor, istedikleri anda da kolayca kişisel dosyalarına erişebiliyor.

Her gün 20 terabaytlık dosya yedekleniyor

lifebox’a kullanıcılar tarafınca bugüne dek yedeklenen dosyaların toplam boyutu 26 petabaytlık bir alan kaplarken, her gün 20 terabaytlık yeni dosya da yedeklenmeye devam ediyor. Yedeklenen dosyalar kitap cinsinden hesaplansaydı 4,6 milyar kitaba denk gelirken, bu kitaplar üst üste konulsa lifebox’a bir günde yüklenen veri 50 bin kere Ay’a ulaşacaktı.

Dileyen her insanoğlunun parasız şekilde kullanabileceği lifebox’ın ücretli opsiyonları yeğleyen kullanıcılar, daha oldukça depolama kapasitesi ve ayrıcalıklara haiz olabiliyor. lifebox’ın ücretli abonelik hizmetlerinden faydalanan kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı.

class=”cf”>

lifebox, gizlediği dosyalarda yüz ve obje tanımanın yanı sıra seçtiği fotoğraflar arasından otomatik hikayeler oluşturma özelliğiyle de öne çıkıyor. Tekrarlayan fotoğrafları tespit ettiğinde kullanıcının onayıyla silerek telefon hafızasında yer açan ve cihazların yavaşlamasını engellemiş olan uygulama, güvenli rehber yedeklemesi yaparak negatif bir durumda yazışma bilgilerinin kaybolmasına engel oluyor.

Çeşitli kategorilerde kolayca arşivlenen belgelere parmak izi, yüz tanıma yada gizyazı kullanarak güvenli şekilde ulaşılabiliyor. lifebox’ın yapay zeka ile çalışan PhotoPick özelliği ile kullanıcılar, toplumsal medyada maksimum beğeni alacak fotoğraflarını kolaylıkla seçebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir