Like İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayarda Klavye İle Beğenme İşareti Yapımı

class=”cf”>

Like işareti günümüzde bir oldukça alanda çoğunlukla kullanılmaktadır. Bu işaretin ne yazık ki bilgisayar klavyelerinde bir tuşu ya da kısa yolu bulunmaz. Ancak klavyedeki bir ekip tuş kombinasyonları yardımıyla bu sembolü yapmak mümkündür. 

Like İşareti Nasıl Yapılır? 

Like işareti günümüzde çoğunlukla kullanılan işaretlerden bir tanesidir. ???? işareti bir oldukça alanda çoğunlukla kullanılmaktadır. Ancak bu işaretin klavye üstünden iyi mi yapılacağı merak mevzusu olmaktadır. Öncelikle bu işaret el emojisi kategorisinde bulunur. Bu nedenle ???? sembolünün kullanılabilmesi için bilgisayarın bu işareti desteklemesi gerekmektedir. 

 Like işareti alt + 0128077 tuş kombinasyonları ile yapılabilmektedir. Öncelikle klavyede bulunan ve en uzun tuş olan boşluk tuşunun sol tarafındaki alt tuşuna basılır. Bu tuşa basılı tutulurken bir taraftan da sırasıyla 0-1-2-8-0-7-7 kombinasyonlarını girmek gerekmektedir. Bu şekilde ???? sembolü elde edilebilir. 

 Bir öteki yöntem ise Microsoft Office programı üstünden ekrana 1F44D yazıldıktan sonrasında Alt + X tuş kombinasyonunu tuşlamaktır. Bu şekilde de ???? emojisi elde edilebilmektedir. 

class=”cf”>

 Bilgisayarda Klavye İle Beğenme İşareti Yapımı Nasıldır? 

 Bir öteki yöntem ise Charmap tablosu üstünden bu sembolü yapmaktır. Öncelikle bilgisayarın başlat menüsüne gelinerek buradan arama kutusuna çalıştır yazılır. Sonrasında Charmap yazarak tabloyu açmalısınız. 

 Tablonun açılmasının peşinden yazı tipi kısmına Segoe UI Symbol seçilmesi gerekmektedir. Ardından gelişmiş görünüm seçilir. Unicode kısmına e209 yazıldığında ???? sembolü gelecektir. Seç kısmına basıldığında like işareti yazıya kopyalanmış olur. Beğenme işareti yapmanın bir oldukça yolu vardır. Kişiler bu yöntemler arasından kendilerine nazaran en kolay olanını tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir