Madde İşareti Nasıl Yapılır? Klavye İle Word’de Kare Ve Yuvarlak Madde İşareti Yapımı

class=”cf”>

Maddeleme kullanımı yaygın olan ve çeşitli şekillere haiz olan bir özelliktir. Farklı seçeneklerde kullanılabilmektedir. 

Madde İşareti Nasıl Yapılır? 

Maddelemelerin yapılması için değişik seçenekler bulunmaktadır. Word üstünde işlemlerin yapılması esnasında fare kullanmak isteyenler için giriş aşaması içinde yer almıştır. Paragraf başlığı altında yer edinen maddeleme çeşitleri kullanılmaktadır. 

Maddeleme içinde değişik seçenekler bulunmaktadır. Nokta seçimi, numaralandırma, şekillerin değişik olması benzer halde seçenekler bulunmaktadır. İşlemlerin daha süratli olarak klavyeden halledilmesi adına kısa yollar bulunmaktadır. 

 Klavye İle Word’de Kare Ve Yuvarlak Madde İşareti Yapımı 

 Word üstünde çalışmaların yapılması esnasında daha süratli hareket etmek adına yuvarlak maddelemeler kısa yollar ile yapılmaktadır. Yuvarlak maddeleme için Word üstünde CTRL + Shift + L kullanılmaktadır. Hızlı bir halde yapılabilen ve seçilen cümle başına eklenen bir yapıdadır. 

 Yapılan yuvarlak maddeler, bir sonraki cümle içinde devam etmektedir. Devam edilmemesi için Delete ya da Enter tuşu kullanılmaktadır. Bu tuşlar ile bir sonraki cümlede madde işareti yer almayacaktır. 

class=”cf”>

 Maddeleme çeşitleri paragraf kategorisi içinde yer almıştır. Maddeleme görüntüsünün nasıl biteceği oradan belirlenmektedir. Bu kısım içinde yer edinen kare madde işareti seçimi yapılarak CTRL + Shift + L kombinasyonu ile kare madde işareti yapılmaktadır. 

 Cümleye başlamadan ilkin yapılması ile maddeleme sıralaması oluşmaktadır. Maddeleme bitirilene kadar devam edecektir. Paragraf üstünde yer edinen madde işareti çeşitleri ile daha değişik seçeneklerde kullanılmaktadır. Birçok değişik maddeleme yöntemi bulunmaktadır. Seçimin yapılması ile kısa yol aynı şekilde kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir