MediaMarkt’tan yenilenebilir enerji kaynaklarına destek

class=”cf”>

İklim krizi etkilerinin en yoğun hissedildiği son dönemde bu mevzuya dikkat çekmek, halkın bilinçlenmesini sağlamak ve yenilenebilir enerji kaynaklarına destek vermek için harekete geçen MediaMarkt Türkiye, Bodrum mağazasına Solarçatı ekosistem standı kurdu. Burada mağazaya gelen teknolojiseverlere Solarçatı ekosisteminde bulunan güneş panelleri, inverter, Solarşarj, Solarbatarya benzer halde ana ekipmanlar tanıtılacak.  

Solarçatı markası ile iş birliğine giden MediaMarkt, iklim kriziyle mücadelede fosil yakıt kaynaklı enerjiden vazgeçerek yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmenin en etkili çözümlerden biri olduğuna vurgu yapıyor. MediaMarkt Bodrum mağazasında yaz devri süresince açık olacak stant alanında müşteriler, güneş enerji sistemleri ve yararları hakkında informasyon alabilecek ve isterlerse ev tipi güneş paneli sistemlerini satın alabilecekler.  

Evlere kurulumu da sağlanacak güneş panelleri averaj 2000 – 2400 Watt gücüyle elektrik üretebiliyor. Üretilen bu elektrikle 102 ekran LED TV 8 saat çalışabiliyor, akıllı telefon ve notebook sınırsız şarj edilebiliyor, orta boy bir buzdolabı da 24 saat kullanılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir