Okey İşareti Nasıl Yapılır? Klavye İle Tik İşareti Yapımı (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Klavye üstünde yer almayan işaretleri klavyenin çeşitli tuşları ile yapmak mümkündür. Bunun için bir ekip tuş kombinasyonları kullanmak gerekmektedir. Ancak her sembol için kullanılan tuşlar farklılık göstermektedir. 

Okey İşareti Nasıl Yapılır? 

Okey işareti çoğu zaman tik adı ile de bilinmektedir. ✓ sembolü ile gösterilmektedir. Bu işaret çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Ancak klavye üstünde kısa yolu bulunmaz. Bu sebeple iyi mi yapılabileceği insanoğlu tarafınca merak mevzusu olmaktadır. 

 Bilgisayar klavyesinde bulunan tuş takımları ile tik işaretini yapmak oldukça kolaydır. Bunun için alt + 0252 tuş kombinasyonunu kullanmakta fayda vardır. Bilgisayarda boşluk tuşunun sol tarafında alt tuşu bulunur. Bu tuşa basılı tutarken kişilerin aynı anda sırasıyla 0-2-5-2 tuşlarına basması gerekmektedir. Bu şekilde ✓ işareti elde edilmiş olur. 

 Noktalama işaretleri yazılarda anlamın zenginleşmesi amacı ile kullanılmaktadır. Tik işareti ise onaylama amacı ile kullanılan bir işarettir. Günümüzde çeşitli dokümanlarda bu işaretler kullanılmaktadır. Bu işaret sembol olarak V işaretine benzese de sağ ucu birazcık daha yukarı kalkık şekilde kullanılan bir semboldür. 

class=”cf”>

 Klavye ile Tik İşareti Yapımı (Windows 10, 8, 7 ve Mac) Nasıldır? 

 Tik işareti karakter eşlem tablosu üstünden de yapılabilmektedir. Öncelikle bu tablo açılır. Yazı stili olarak Segoe UI Symbol seçilir. Sonrasında Unicode adlı kısma 2713 kodu girilir. Burada tik işareti belirecektir. Seç butonuna tıkladığınız zaman işaretin yazıya geldiğini görebilirsiniz. Yazılarınıza tik işareti eklemek istiyorsanız size en uygun seçeneklerden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir