Samsung Galaxy A73, Geekbench Listesinde Görüldü

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy A73, Snapdragon 778G SoC ve 8GB RAM üzere özellikleri ile Geekbench listesinde ortaya çıktı.

Samsung, kısa mühlet evvel iki yeni Galaxy A serisi akıllı telefonu piyasaya sürdü. Piyasaya sürülen Galaxy A13 ve Galaxy A23, bütçe ve orta sınıf segmentinde şirketin en yeni Galaxy A serisi akıllı telefonları olma özelliği taşıyor. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen bir öbür Samsung akıllı telefon ise Galaxy A73 5G. Akıllı telefon, Geekbench web sitesinde ortaya çıktı. Liste, yaklaşmakta olan akıllı telefonun performans ünitesi özelliklerini doğruluyor.

Samsung Galaxy A73 akıllı telefonun yakında piyasaya sürülmesi bkeleniyor. Akıllı telefon, üstte da belirttiğimiz üzere Geekbench sitesinde görüntülendi. Liste, aygıtın model numarasını ve birtakım kıymetli özelliklerini bizlere gösteriyor. Buna nazaran aygıt, SM-A736B model numarasına sahip. Listeye nazaran, akıllı telefon bir Qualcomm Snapdragon 778G SoC ile birlikte geliyor. SoC, 2.4GHz’lik bir zirve saat suratına sahip. Aygıt ayrıyeten, daha âlâ grafik performansı için bir Adreno 642L GPU’yu da barındırmakta.

Geekbench listesine nazaran Samsung Galaxy A73, Android 12 ile piyasaya sürülecek. Akıllı telefonun Geekbench’te listelenen varyantı 8GB. Lakin Samsung, 6GB RAM seçeneğini de satışa sunabilir. Liste, akıllı telefonun tek çekirdekli testte 778 ve çok çekirdekli testte 2913 puan aldığını ortaya koyuyor. Bunun yanı sıra, akıllı telefon için ortaya çıkan FCC listesi, aygıtın 25W süratli şarjı destekleyeceğini belirtmişti. Akıllı telefon, 25W süratli şarj ile 5.000mAh bataryaya sahip olacak. Tıpkı vakitte telefonun tasarım görselleri de geçmişte ortaya çıkmıştı.

Son olarak Galaxy A73’ün, dörtlü art kamera kurulumuna sahip olacağını ve heyetimin 108MP ana kamera, 12MP ultra geniş kamera, 5MP makro kamera ve 2MP derinlik sensörü barındıracağını belirtelim. Akıllı telefonun ayrıyeten, 6.7inç Full HD+ AMOLED ekrana sahip olacağını da ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.