Samsung Galaxy Tab S6 Serisi Android 12’ye Kavuştu

Samsung Galaxy Tab S6 serisi tabletler için Android 12 güncellemesi yayınlandı. Samsung güncellemeyi birinci etapta Almanya’da ardından Fransa’da dağıtarak süreçlere başladı. Buna ek olarak Galaxy A52 5G telefon modeline de OTA vasıtasıyla One UI 4.1 güncellemesini de sunan şirket vakitle öteki ülkelerin de güncellemeden faydalanabileğini söyledi.

Samsung Galaxy Tab S6 serisi Mart 2021 periyodunda Android 11 güncellemesi almıştı. One UI 3.0 ile 3.1 sürümlerinden geçen aygıtlar şimdiyse 4.0’a erişiyor. Gelecek vadede güncelleme olup olmayacağını daima birlikte göreceğiz.

Galaxy Tab S6 modeli Şubat 2022 Güvenlik Yamasıyla birlikte One UI 4 arayüzü ve Android 12 güncellemesini T865XXU5DVC3 yazılım koduyla birlikte alıyor. Tab S6 Lite modeliyse P615XXU4EVC5 yazılım koduyla birlikte Mart 2022 Güvenlik Yaması ve One UI 4 arayüzüne sahip Android 12 güncellemesine erişiyor.

Galaxy A52 5G modeli 2022 Ocak ayında One UI 4 ve Android 12 güncellemesini almıştı. Şimdiyse A52 5G modeli 4.1 sürümüyle birlikte yoluna devam ediyor. Kelam konusu 4.1 güncellemesi şimdilik yalnızca Avrupa bölgesinde erişilebilir durumda. Güncellemelerin kısa müddet içerisinde bütün kullanıcılara dağıtılması hedefleniyor.

Tablet ile birlikte telefon tarafında da güncellemelerin yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü tablet kanalında yeni arayüzle birlikte tecrübe iyileştirmeleri sunulurken hem de güvenlik yamaları uygulanmış oluyor. Tıpkı halde taşınabilir tarafta da güvenlik yamalarını bilhassa uygulamakta yarar var. Eski model aygıtlara bile hâlâ güvenlik yaması geldiğini hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir