Şimşek İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayarda Klavye İle Yıldırım Şimşek İşareti Yapımı

class=”cf”>

Klavye, işaret ve emoji oluşturmak bakımından oldukça işe yarar bir araçtır. Buna nazaran, yalnızca birkaç tuşa bakarak istenen simgeyi ekranda oluşturmak mümkün olmaktadır. 

Şimşek İşareti Nasıl Yapılır? 

 Yıldırım işareti olarak da malum şimşek işareti, çoğu zaman elektriksel manada kullanılmaktadır. Ancak bazı kişilerin bu işareti şok anlamında ve şaşırma işareti olarak kullandığı da görülmektedir. Şimşek işareti hem de “ışık hızıyla” olan bir işi de göstermektedir. 

Bilgisayar ya da akıllı telefonda şimşek işareti yapmanın en kolay yolu işareti kopyalamaktır. Bunun için İnternet tarayıcılarında şimşek işaretini aratmak ve kopyalayıp, ilgili alana yapıştırmak kafi olmaktadır. 

 Bilgisayarda Klavye ile Yıldırım Şimşek İşareti Yapımı 

 Klavyede şimşek işareti yapmak için bazı adımların takip edilmesi gerekmektedir. Bunun için yapılması ihtiyaç duyulan ilk iş bilgisayarın arama kısmına karakter eşlem yazılmasıdır. Sonrasında sırasıyla yazı tipi için segoe UI seçilmeli ve gelişmiş görünüme bakılmalıdır. Burada, Unicode kısmına girilmeli ve şimşek işareti bulabilmek için 2301 tuşlanmalıdır. 

 Sıralanan tüm işlemler doğru ve eksiksiz yapıldığı takdirde, bilgisayar ekranında yıldırım – şimşek işareti görünmektedir. İşaret ortaya çıktıktan sonrasında; seç, kopyala ve yapıştır yapılarak bu simgenin kullanılması mümkün olmaktadır. Word belgesi içinde şimşek işareti kullanılacağı zamansa simge ekle bölümünden şimşek işareti seçilmektedir. Yıldırım ve şimşek işareti karakter eşlem yapıldıktan sonrasında oldukça ergonomik bir halde kullanılmaktadır. Bu işlem, öteki simgelerin kullanımında da oldukça işe yaramaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir