SmartMessage’ın yeni hedefi Kuzey Afrika ve İngiltere


class=”cf”>

Günümüzde şirketlerin sürdürülebilir ve stratejik gelişme planlarının olması, şirket kültürü ve kabiliyet yönetimi benzer halde mevzular globalleşme süreçlerinde büyük önem taşıyor. Yeni kabiliyet ve donanımlara haiz X ve Y kuşağını daha oldukça iş gücüne katan firmalar günümüzün dinamiğini yakalayabiliyor. Yazılım teknolojileri dünyasında bilhassa pazarlama alanındaki uzmanlığıyla tüm dünyada sayısı 2 bini aşkın kuruma hizmet sunan Türk mühendislik şirketi SmartMessage, kabiliyet yönetimi kapsamında genç mühendisleri bünyesine katarak global büyümesini sürdürüyor. 

Global açılım devam edecek

Toplamda 5 kıtada 9 ofise ve 100 çalışana haiz SmartMessage’ın CEO’su Oğuz Küçükbarak gelişme hedeflerine dair şu sözleri beyan etti: “Geçtiğimiz yıl ve bu senenin ilk yarısında Singapur, Güney Afrika, Şili, Çek Cumhuriyeti ve Suudi Arabistan ile yer aldığımız kıta sayısını beşe çıkararak ABD ve BAE haricinde yepyeni ülkelere de adım atmış olduk. Yakın zamanda da Kuzey Afrika ve İngiltere’de yer almak hedeflerimiz içinde içeriyor.”

class=”cf”>

Çalışanlarının %78’ini Y ve Z kuşağının oluşturduğunu belirten Küçükbarak, “Kurumsal kültürümüz dahil birçok şeyi çalışanlarımızın kararlara katılımıyla ve önerilerini alarak tasarlıyoruz. Uzaktan çabalama modeline hızlıca adapte olduk ve verimliliğimize katkı sağladığını gördük. Bu nedenle çalışanların istedikleri ofisimizde hibrit ya da uzaktan çalışmalarına olanak tanıyoruz. 2021 yılının sonuna kadar Mühendislik ekibi başta olmak suretiyle, Global Satış, Türkiye Satış, İnsan Kaynakları, Finans benzer halde tüm departmanlarımızda değişik tecrübe seviyelerinde istihdamı 2 katına çıkartmayı hedefliyoruz.” sözlerini beyan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir