Sonsuzluk İşareti Nedir Ve Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle Sonsuzluk İşareti Yapımı Ve Kopyalama (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Ortak bir anlam ile beraber sonsuzluk simgesi dünya genelinde kullanılan bir semboldür. Bu sembol hem de bilgisayar üstünden belli klavye tuşlarını kullanmak sureti ile ele alınabilmektedir. 

Sonsuzluk İşareti Nedir? 

Sonu olmayan ya da ebediyen anlamına gelen matematik simgesine sonsuzluk işareti denir. Genel olarak 8 sayısının yan yatmış hali şeklinde ele alınmakta. Ayrıca hem matematik hem de fizikte kullanılan soyut bir kavram olarak da ifade edilebilir. Herhangi bir durum ya da olayın sonsuzluğunu özetleyen ve her daim süreceğini gösteren bir semboldür. 

 Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? 

 Sonsuzluk sembolü yapmak oldukça kolaydır. Kısaca anlatmak gerekirse 8 sayısının yan yatmış biçimi olarak öne çıkar. Özellikle birçok matematik ya da fizik terimi ile beraber herhangi bir sonsuzluk anlamını göstermek için değerlendirilir. Diğer taraftan bilgisayar üstünden oldukça yaygın bir halde kullanılan durağan bir sonsuzluk simgesi bulunduğunu söylemek mümkündür. 

 Bilgisayar Klavyesi ile Sonsuzluk İşareti Yapımı ve Kopyalama (Windows 10, 8, 7 Ve Mac) 

class=”cf”>

 Bilgisayar klavyesi üstünden lüzumlu tuşlara basmak suretiyle sonsuzluk işaretini ekranda belirtmek mümkün. Tabii otomatikman tek tuş üstünden de bilgisayarın değişik bölümlerinde yer alır. Ancak kısa yol olarak klavye üstünden yapmak için sırasıyla bazı tuşlara basmak gerekir. 

 – Öncelikle klavye üstündeki space tuşunun solunda bulunan alt tuşuna basmak gerekir.

 – Alt tuşuna basılı iken hem de 8, 7, 3 ve 4 uçlarına basmak gerekmektedir.

 – Daha sonrasında ortaya çıkan sonsuzluk işaretini kullanmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir