Ters Soru İşareti Nasıl Yapılır Ve Ne Anlama Gelir? Klavye İle Yapımı Ve Kopyalama (Windows 10, 8, 7 Ve Mac)

class=”cf”>

Windows işletim sistemi üstünden ters sual işaretinin iyi mi yapıldığı merak edilmektedir. Klavyeden bu işaretin yapımı oldukça kolaydır. Ters sual işareti yapılırken klavyeden ikili kombinasyon kullanmak gerekmektedir. 

 Ters Soru İşareti Nasıl Yapılır ve Ne Anlama Gelir? 

 Ters sual işareti 2 değişik tuş kombinasyonu yardımı ile yapılabilmektedir. Ters Soru işareti yapabilmek için klavye kullanmak kafi olmaktadır. Ters sual işareti yapmak için 2 değişik kombinasyon vardır. İlki alt + 168 şeklindedir. Diğeri ise alt + 0191 şeklinde yapılabilmektedir. Bu işlem yapılırken alt tuşuna basılı tutulurken sayıların tuşlanması gerekmektedir. 

 Alt tuşu bilgisayar ya da laptop klavyesinde boşluk özetlemek gerekirse space tuşunun yanında bulunur. Sol taraftaki bu tuşa basarak peşinden sırasıyla 1-6-8 tuşlarına basmak gerekmektedir. Bir öteki yöntem ise Alt tuşuna basılı tutarak peşinden 0-1-9-1 tuşlarına basmak olacaktır. 

 Klavye ile Yapımı ve Kopyalama (Windows 10, 8, 7 ve Mac) Nasıldır? 

class=”cf”>

 Ters sual işareti bu yöntemin haricinde kopyala yapıştır yöntemi ile de yapılabilmektedir. Bu şekilde bu sembolü metin içinde kolay bir halde kullanmak da mümkündür. 

 Bu işlemi yapabilmek için ters sual işaretinin seçilip mouse ile sağ tuşa basılıp buradan kopyalama denir. Ardından kullanılmak istenen yere gelinir mouse ile sağ tıklanır ve buradan yapıştır seçilir. Bu da değişik bir yöntemdir. 

 Ters sual işareti sembolü yalnız İspanyolcada kullanılmaktadır. İspanyol dilinde sual cümlelerinin başına ters sual işareti konulmaktadır. Soru bitiminde ise düzgüsel sual işareti konularak sual cümlesi tamamlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir