Teta İşareti Nasıl Yapılır? Klavye İle Teta İşareti Yapımı Ve Kopyalama

class=”cf”>

Teta işareti Matematik ve Fizik mevzularında kullanılabilen sembollerden bir tanesidir. Ancak oldukça sık kullanılmaz. Bu nedenle klavyede bir kısa yolu bulunmaz. Ancak bu sembolü yazdığınız yazıya eklemenin başka şekilleri de bulunmaktadır. 

 Teta İşareti Nasıl Yapılır? 

 Teta işareti dünyada evrensel olarak kullanılan işaretlerden bir tanesidir. Bu sembol Yunanca harflerden türetilmiştir. Teta işareti Kimya, Fizik, Matematik benzer halde bilim dallarında kullanılabilmektedir. 

 Genellikle sorularda bilinmeyen açılara Ɵ sembolü verilmektedir. Bu nedenle bu işaretin klavye üstünden iyi mi yapılabileceği merak mevzusu olmaktadır. 

 Öncelikle karakter eşlem tablosu açılır. Burada yazı tipinin Arial olarak seçilmesi gerekmektedir. Sonrasında altta yer edinen Gelişmiş Görünüm adlı kutucu işaretlenmelidir. Unicode kısmına 019F kodu yazılır. Ardından karşınıza Ɵ sembolü çıkacaktır. Bu sembolü yazınıza eklemek için seç tuşuna basmanız gerekmektedir. Böylelikle kolay bir halde Ɵ sembolünü yazınıza ekleyebilirsiniz. 

 Bu yöntem aslına bakarsak kullanılabilecek uzun bir yöntemdir. Ɵ sembolünü yapmak için çeşitli kısa yöntemler de bulunmaktadır. Bunlar ile oldukça daha kısa sürelerde teta işaretini yapmak mümkün olur. 

class=”cf”>

  Klavye ile Teta İşareti Yapımı ve Kopyalama Nasıldır? 

 Teta işaretini yazıya eklemenin kolay yöntemi ise bu sembolü başka bir yerden kopyalamaktır. Başka bir sayfada teta sembolü aratılır. Ɵ sembolünün üzerine gelinir. Fare yardımı ile sembol seçilir. Sembol seçildiğini üstünün mavi olmasından anlayabilirsiniz. Ardından farenin sağ tuşuna basmalısınız. Burada çeşitli seçenekler belirecektir. Bu seçenekler içinde kopyala olanı seçmelisiniz. Ardından sembolü eklemek istediğiniz sayfaya gelip tekrardan farenin sağ tuşuna basmanız gerekir. burada çıkan seçeneklerden ise yapıştır olanı seçerek Ɵ sembolünü yazınıza ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir