Türk Telekom’dan 100 bin fidan

class=”cf”>

‘Türkiye’ye Değer’ anlayışıyla kurumsal toplumsal mesuliyet projeleri üreten Türk Telekom, orman yangınlarında ziyan olan alanları tekrardan yeşillendirmek için harekete geçti. Türk Telekom, Antalya’nın Manavgat ilçesi başta olmak suretiyle Türkiye’nin birçok ilinde çıkan yangınlarda yok olan ormanlarımıza tekrardan yaşam vermek için grup şirketlerindeki çalışanları, bayileri ve tüm iş ortakları adına, Tarım ve Orman Bakanlığı’na 100 bin fidan bağışlıyor.

“Doğa için fidan seferberliği başlatıyoruz”

Konuya ilişkin açıklama icra eden Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk Telekom olarak, çevre duyarlılığı mevzusundaki farkındalığı artırmayı daima amaç edindik. Güzel yurdumuzun değişik bölgelerinde meydana gelen yangınlar karşısında duyduğumuz üzüntüyü tanımlamak zor. 

Geleceğimiz ve nefesimiz olan ormanların tekrardan canlanmasına katkıda bulunmak için Türk Telekom Grubu çalışanlarımız, bayilerimiz ve tüm iş ortaklarımız adına fidan bağışı gerçekleştirdik. Bu vesile ile tüm kişi ve kurumlarımızı, yangınlarda ziyan olan bölgelerdeki naturel yaşamı tekrardan canlandırmayı amaçladığımız bu seferberliğe katılmaya çağrı ediyoruz” dedi. 

class=”cf”>

TTAKE ekibi bölgede vazife başlangıcında

Türk Telekom çalışanlarının gönüllülük esası ile bir araya gelmiş olarak oluşturdukları, Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE) de AFAD koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda yangınla savaşım etmeye destek oluyor. TTAKE, gereksinim sahiplerine destek olarak yaraları sarmaya çalışıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir